Gala sportu powiatowego

Piotr Bril

Powiatowe Święto Ludzi Sportu, 01.02.2024 Kobylany.

gala powiat 2024 43 gala powiat 24 33

gala powiat 24 28 gala powiat 24 12

 

Gala Sportu Powiatu Krośnieńskiego odbyła się 1 lutego  w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Kołodzieja w Kobylanach (gm. Chorkówka) a organizatorami  byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie i 10 urzędów gmin powiatu krośnieńskiego, którzy tworzą Kapitułę. Gala rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Kobylanach.

Wyboru najlepszych, zasługujących na nominację i zaszczytny tytuł dokonała Kapituła, której przewodniczył starosta krośnieński Jan Pelczar. Uhonorowano sportowców, trenerów i działaczy sportowych, po jednym z każdej gminy.

O tym, kto otrzymuje wyróżnienia decydują członkowie kapituły składającej się z przedstawicieli gmin oraz starosty, którzy analizują wnioski nadesłane przez wójtów i burmistrzów. Decyzją tejże kapituły, z terenu Gminy Jedlicze uhonorowani zostali:

Wojciech Pelczar – pierwsze miejsce w kategorii osiągnięć na arenie lokalnej. Srebrny medalista Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych w Supraślu, zwycięzca wielu biegów na poziomie lokalnym, m. in.: Krośnieńskiego Biegu Konstytucji, Jedlickiej Siódemki, Biegu Górskiego im. Tytusa Trzecieskiego w Długiem, czy Nocnego Biegu Lotnika w Krośnie.

Robert Janocha – wyróżnienie w kategorii osiągnięć na arenie międzynarodowej. Złoty (indywidualnie) i brązowy (w sztafecie) medalista Mistrzostw Europy w Nordic Walking w Jedlińsku.

Gabriel Bożek – drugie miejsce w kategorii osiągnięć na arenie krajowej. Zdobywca piątego miejsca podczas Mistrzostw Europy Karate Kyokushin we Wrocławiu, reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w Tokio, jako najlepszy Polak w swojej kategorii wagowej.

Najlepszym Trenerem Gminy Jedlicze został Jakub Krawczyk, od najmłodszych lat związany z Naftą Jedlicze jako zawodnik, a od kilku sezonów także jako szkoleniowiec grup młodzieżowych.

Tytuł Najlepszego Działacza w Gminie Jedlicze otrzymał Roman Kudrońzałożyciel i niezwykle zaangażowany prezes Łuczniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego, dobry organizator, ceniony trener młodzieży mogący poszczycić się osiągnięciami swoich wychowanków.

 

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Podkarpacie" Jedlicze

Adres biura:
ul. Tokarskich 5
38-460 Jedlicze

muksjedlicze@wp.pl
tel. 509 388 936
fax: 13 43 81 120

1.png0.png4.png9.png8.png3.png3.png
3
Online

Copyright © 2024

 

MUKS JEDLICZE. Wszelkie prawa zastrzeżone.

2015 Gala sportu powiatowego - MUKS JEDLICZE.
Powered by Joomla 1.7 Templates buy reliable web hosting