Biegi uliczne

Piotr Bril

XIII OGÓLNOPOLSKI BIEG ULICZNY JEDLICKA SIÓDEMKA JUŻ ZA NAMI - DZIĘKUJEMY ŻE BYLIŚCIE I ZAPRASZAMY ZA ROK.

Zwyciężają w biegu głównym WOJCIECH PELCZAR i KATARZYNA ALBRYCHT, natomiast w nordic walking RADOSŁAW NIEPOKÓJ i SYLWIA KASPRZYK.

 

Komplet wyników - https://pifsport.com.pl/wp-content/uploads/2023/06/wyniki-koncowe-XIII-Jedlicka-Siodemka.pdf

 

Już po raz trzynasty ulicami Jedlicza przebiegli zawodnicy biorący udział w biegu ulicznym i marszu nordic-walking z cyklu "Jedlicka Siódemka". Uczestnicy podkreślali znakomitą organizację i bardzo dobry doping kibiców na trasie tych sportowych zmagań, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń w naszym mieście. Na początek odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży. Wzięło w nich udział łącznie 110 osób w kategoriach od przedszkolaka do ósmoklasisty. Najmłodsi rywalizowali na dystansach 100 i 200 m, biegacze w wieku do klasy VI mogli sprawdzić swoje siły na dystansie 400 m, zaś zawodnicy z klas VII-VIII pobiegli na 600 m. Impreza pod wieloma względami była wyjątkowa, chociażby ze względu na sprzyjającą aurę, jak i ogromny entuzjazm oraz zaangażowanie samych biegających. Rywalizacja była bardzo zacięta, a zawodnicy do samego końca dzielnie walczyli o miejsce na podium, oczywiście w duchu fair-play. Nie zabrakło również miejsca  na radość i dobrą zabawę. Najmłodsi byli dopingowani przez swoich rodziców, dziadków, rodzeństwo. Każdy, kto dobiegł na metę, otrzymał medal oraz słodki upominek, natomiast najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali pamiątkowymi pucharami. Nagrody wręczali Prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze Piotr Bril oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak. Do rywalizacji w biegu głównym oraz marszu nordic-walking przystąpiło 138  zawodników i zawodniczek. Punktualnie o godzinie 17:00 wystartowali biegacze, a  pięć minut później zawodnicy nordic walking.Na 7-kilometrowej trasie sportowcom towarzyszyły punkty z wodą, kurtyny wodne oraz doping mieszkańców Gminy Jedlicze. Pierwszy na mecie zameldował się Wojciech Pelczar z klubu GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl (20:21.93) przed Łukasz Jaumień -  GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl(20:28:97), a trzeci był Karol Machowski z Krosna (21:16:53). Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Albrycht, reprezentantka Krościenko Wyżne (23:10.65) przed Marta Prajzner Krościenko Wyżne (24:31:40) i Paulina Szurlej z Haczowa (26:06:82). Natomiast w marszu nordic walking zwyciężył Radosław Niepokój - KS Viktoria Potęgowo (38:01.38) a wśród Pań najlepsza była - Sylwia Kasprzyk z Myślachowic (45:39.25). Najlepszą jedliczanką okazała się Anna Skóra, a  jedliczaninem Robert Gleń, oboje reprezentujący MUKS Podkarpacie Jedlicze. Najmłodszym uczestnikiem biegu był Dominik Pilch, natomiast najstarszym - Andrzej Reczkowsk.

Komplet wyników - https://pifsport.com.pl/wp-content/uploads/2023/06/wyniki-koncowe-XIII-Jedlicka-Siodemka.pdf

W  ceremonii wręczania  nagród uczestniczyli: Piotr Woźniak – Przewodniczący Rady Miejskiej, Wojciech Florczak - Dyrektor GOSiR Jedlicze, Piotr Bril - Prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze - Radny Powiatu Krośnieńskiego. Pomiar sędziowski już po raz kolejny zabezpieczała firma Pif Sport - Państwo Teresa  i Felicjan Piwowar z Kamienicy. Organizatorzy zawodów: Gmina Jedlicze, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Podkarpacie Jedlicze, składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu tegorocznej "Jedlickiej Siódemki", a szczególnie strażakom, policjantom i ratownikom medycznym, którzy zabezpieczali trasę biegu. Sponsor imprezy Orlen Południe.

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Podkarpacie" Jedlicze

Adres biura:
ul. Tokarskich 5
38-460 Jedlicze

muksjedlicze@wp.pl
tel. 509 388 936
fax: 13 43 81 120

1.png0.png4.png9.png7.png6.png2.png
1
Online

Copyright © 2024

 

MUKS JEDLICZE. Wszelkie prawa zastrzeżone.

2015 Biegi uliczne - MUKS JEDLICZE.
Powered by Joomla 1.7 Templates buy reliable web hosting