Biegi narciarskie

Piotr Bril

CZTERY MEDALE NARCIARZY BIEGOWYCH Z SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JEDLICZU PODCZAS IGRZYSK DZIECI I IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, Ustjanowa 15.02.2023

image014 image047

Wojewódzkie Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich odbyły się na trasach im. Stanisława Nahajowskiego w Ustjanowej w dniu 15.02.2023. Szkołę Podstawową w Jedliczu reprezentowały 4 drużyny. Zawody odbywały się stylem klasycznym a na wynik szkoły decydowała suma czasów 4 zawodników. Indywidualnie SZYMON ZDZIEBA został brązowym medalistą w kategorii IMS. Narciarze biegowi z Szkoły Podstawowej w Jedliczu zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając 4 medale. W kategorii Igrzysk Dzieci chłopcy zdobyli srebrny medal a dziewczęta medal brązowy. Natomiast w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej chłopcy zdobyli srebrny medal a dziewczęta uplasowały się na czwartym miejscu.  Opiekunami drużyn byli Panowie Piotr Bril i Robert Gleń. W wyjeździe pomagali również Panie Aleksandra Wrona, Karolina Macnar oraz Karol Maciejowski.

Klub na realizację w/w zadania otrzymał w pewnej części dotację z budżetu Gminy Jedlicze.