Piotr Bril

Powiatowe Święto Sportu - SZKOŁA PODSTAWOWA W JEDLICZU NAJLEPSZA W POWIECIE , 12.10.2022, Iwonicz Zdrój.

0 1

2 3

Tradycyjnie jak co roku w Zespole Szkół w Iwoniczu, 12 października br.,  odbyło się „Sportowe podsumowanie współzawodnictwa szkół powiatu krośnieńskiego”. W uroczystości nagradzane były szkoły które uplasowały się w powieci w pierwszej trójce. Natomiast do podsumowania współzawodnictwa zaliczane były zawody od szczebla gminnego do centralnego prowadzone w ramach kalendarzach Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Szkoła Podstawowa w Jedliczu zwyciężyła w powiecie i zajęła 5 historyczne miejsce w województwie. Zawody dla szkół podstawowych organizowane były w ramach Igrzysk Dzieci i  Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Łącznie odbyło się 33 zawody w których uczestniczyło około 1300 zawodników i zawodniczek. Rok szkolny 2021/2022 dla sportu szkolnego był wyjątkowo udany. Uczniowie z powiatu krośnieńskiego zdobyli rekordową ilość medali. Sukcesy  medalowe oraz te pozostałe osiągnięte przez uczniów szkół podstawowych  sprawiły że w klasyfikacji powiatów, powiat krośnieński uplasował się na 4 miejscu w województwie (na 25 powiatów) w przypadku szkół podstawowych. Sukces Szkoły Podstawowej w Jedliczu był zasługą nauczycieli wychowania fizycznego: Panie Beata Wosiewicz, Elżbieta Pitrus, Elżbieta Biernacka, Panowie Robert Gleń i Piotr Bril.
 Szkoły podstawowe w powiecie krośnieńskim
1. SP Jedlicze (5 miejsce w województwie)
2. SP Lubatowa (10 miejsce w województwie)
3. SP Odrzykoń (50 miejsce w województwie)

Najlepsze szkoły otrzymały puchary, dyplomy oraz talony na zakup sprzętu sportowego.