Biegi narciarskie

Piotr Bril
SZYMON ZDZIEBA - srebrnym medalistą podczas Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich, 01.02.2022, Ustjanowa.
III miejsce zespołowo dla Szkoły Podstawowej w Jedliczu.

image066 image013
image022 image067

Wojewódzkie Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich odbyły się na trasach im. Stanisława Nahajowskiego w Ustjanowej w dniu 01.02.2022. Szkołę Podstawową w Jedliczu reprezentowały 4 drużyny. Zawody odbywały się stylem klasycznym a na wynik szkoły decydowała suma czasów 4 zawodników. Indywidualnie SZYMON ZDZIEBA został srebrnym medalistą w kategorii IMS. Drużynowo Szkoła Podstawowa w Jedliczu w kategorii IMS zdobyła brązowy medal. Pozostałe 3 drużyny uplasowały się na 4 miejscach. Najbliżej trzeciego miejsca byli chłopcy w młodszej kategorii ID, zaledwie o 4 sekundy a dziewczętom również w tej kategorii brakło 20 sekund. Jedlicze reprezentowali: Szymon Zdzieba, Dominik Buczyński, Sebasian Kwarciany, Franciszek Jerzyk, Maja Kochańska, Gabriela Wajda, Skóra Zofia, Otylia Biedroń, Maja Antonik, Antonina Wrona, Klaudia Borek, Maja Macnar, Patryk Winiarski, Oliwier Peszko, Jakub Maciejowski, Adam Żywicki, Kamil Kusiak, Dominik Tęczar i Wercia. Opiekunami drużyn byli Panowie Robert Gleń i Piotr Bril.