Biegi narciarskie

Piotr Bril

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH ORAZ PUCHAR GRUPY AZOTY W BIEGACH NARCIARSKICH, 20-22.02.2021, Tomaszów Lubelski.

20210221 102413 20210222 105839

20210221 140602 20210220 1017581

W dniach 20-22 lutego na trasach w Siwej Dolinie w Tomaszowie Lubelskim rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych oraz Puchar Grupy Azoty. Z dobrej strony podczas trzydniowego „maratonu” zaprezentowali się reprezentanci MUKS Podkarpacie Jedlicze. Najbliżej zdobycia medalu był Karol Maciejowski.W pierwszym dniu rywalizacji narciarze walczyli w sprincie na dystansie 1,2 km.

W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, będących jednocześnie Pucharem Grupy Azoty, jedliczanie zajęli następujące lokaty:
- 9 m. - Karol Maciejowski,
- 11 m. - Jakub Biskup,
- 32 m. - Tymoteusz Och,
- 34 m. - Kamil Mróz.
Pełne wyniki - PDF

Młodsza część jedlickiej reprezentacji rywalizowała tylko w Pucharze Grupy Azoty. Oto wyniki naszych młodych sportowców:

- 30 m. - Adrian Wojnar.

Niedziela na tzw. „siwce” upłynęła pod znakiem biegów stylem klasycznym ze startu interwałowego na trasach od 2,5 do 10 km. Wtedy to tuż za podium uplasował się Karol Maciejowski. Oto komplet wyników z drugiego dnia rywalizacji w Tomaszowie Lubelskim:

- 22 m. - Szymon Zdzieba.

Finał zmagań na Roztoczu obfitował w wiele emocji podczas efektownych team sprintów, gdzie każdy zawodnik z pary miał do pokonania trasę 3x1200 metrów. Jedną z nich tworzyli Jakub Biskup i wspomniany wcześniej Karol Maciejowski, natomiast drugi duet z MUKS Podkarpacie Jedlicze stanowili Tymoteusz Och i Kamil Mróz. Ci pierwsi przez pewien czas biegli na medalowej pozycji, ale ostatecznie uplasowali się na szóstym miejscu. Drugi nasz team zajął jedenastą lokatę.