Sztafetowe biegi przełajowe, Jedlicze - 09.06.2016

BW

Trzy złota dla uczniów z ZSP w Jedliczu podczas Powiatowych zawodów w sztafetowych biegach przełajowych.

dscn1387

Dnia 9 czerwca 2016 roku w parku przy hali GOSiR w Jedliczu, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Gimnazjady odbyły się gminne i powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Każda drużyna składała się z 8 zawodników, którzy rywalizowali na trasie około 900 m. Zawody otworzył pan Piotr Bril. Do rywalizacji stanęło 10 ekip z gimnazjum i 9 ekip ze szkoły podstawowej. W zawodach wzięli udział uczniowie z Jedlicza, Posady Górnej, Lubatowej, Jaślisk, Lubatówki, Świerzowej Polskiej, Draganowej, Chorkówki. Rywalizacja była bardzo zacięta, a wszyscy zawodnicy walczyli o każdą sekundę i przebiegnięty metr. Nasi zawodnicy wykonali plan maksimum - wypadli bardzo dobrze: chłopcy z SP i Gimnazjum bez problemowo zwyciężyli – zajmując pierwsze miejsce zarówno w zawodach gminnych jak i powiatowych – zdobyli tytuł mistrzów powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Również dziewczynki po bardzo zaciętej walce zwyciężyły w klasyfikacji gminnej, natomiast w rywalizacji powiatowej – dziewczęta z SP zajęły I miejsce, a gimnazjalistki uplasowały się na II miejscu zdobywając wicemistrzostwo powiatu.