Łucznictwo, Kraków, 23.09.2017

JK

ŁUCZNICY MUKS PODKARPACIE JEDLICZE ZWYCIĘŻYLI W FINALE OGÓLNOPOLSKIEJ LIGI MŁODZIKÓW.

dsc 0217

W minioną sobotę 23.09. w Krakowie na stadionie KS Płaszowianka odbył się Finał Ogólnopolskiej Ligi Młodzików. Do finału, po trzech rundach kwalifikacyjnych, awansowało 8 drużyn. Drużyna MUKSu , w składzie: Michał Stach, Dawid Smyka, Wojciech Szafran, Patryk Mróz i Bruno Wrzecionko, po kwalifikacjach zajmowała 3 miejsce. O zwycięstwie decydowała bezpośrednia rywalizacja w finale, którą zdecydowanie na swoją korzyść rozstrzygnęli nasi łucznicy. Drugą drużynę LKS Łucznik Żywiec wyprzedzili o 100 punktów.

Finał ligi był rozegrany w ramach Jesiennego Młodzieżowego Turnieju Lajkonika. W turnieju, mimo fatalnej pogody, wystartowało ponad 200 młodych łuczników. W klasyfikacji Lajkonika zawodnicy MUKSu też spisali się bardzo dobrze. Zespołowo, gdzie na wynik składała się suma dwóch najwyższych rezultatów z trzech kategorii wiekowych, zajęli 3 miejsce. Indywidualnie, odpowiednio w swoich kategoriach, nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: Michał Stach – 2, Dawid Smyka – 3, Katarzyna Kozioł – 6, Wojciech Szafran – 6, Aleksandra Myśliwiec – 26, Patryk Mróz – 12, Bruno Wrzecionko – 17, Malwina Kubit – 4, Martyna Jadach – 11, Paweł Kozioł – 20, Kacper Rączka – 23.