Siatkówka, Rzeszów 07.05.2017

BW

„DZIEWCZYNY LUBIĄ BRĄZ"  - Finał Wojewódzki Kinder Sport w 4 – kach siatkarskich.

18426326 153983301804607 1737630952 o 18426942 153983618471242 994637328 o

P1300800 P1300802

W dniu 7 maja 2017 w hali sportowej V LO w Rzeszowie odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Kinder Sport w minisiatkówce dziewcząt czwórek, trójek i dwójek. Do zawodów stanęło po 12 najlepszych drużyn w każdej kategorii, które uzyskały awans po rozgrywkach rejonowych.

Siatkarki rozgrywały spotkania do dwóch wygranych setów, do 15 punktów.
W turnieju wzięły udział również dziewczęta z Jedlicza. Uzyskały awans po rozgrywkach rejonowych w trójkach – klasa V (Kasia Haniebnik, Natlia Gierula i Sandra Chochołek) oraz w czwórkach – klasa VI (Izabela Bolanowska, Adrianna Janas, Aleksandra Hap, Zuzanna Jaskółka, Weronika Wiśniowska). Ostatecznie klasa VI wywalczyła brązowy medal natomiast klasa V – zajęła IX miejsce.

W turnieju tym spotkały się zawodniczki, które na co dzień trenują w klubach, szkółkach siatkarskich, klasach sportowych siatkarskich oraz szkołach mistrzostwa sportowego.

Należy zaznaczyć, że nasze zawodniczki uległy dopiero w półfinale zawodniczkom z V LO w Rzeszowie – czyli drużynie gdzie dzieci są wybierane pod względem cech fizycznych i mają około 14 godzin zajęć sportowych tygodniowo.

Brązowy medal bardzo cieszy i jest ogromnym sukcesem, zostaje tylko malutki niedosyt gdyż dwie pierwsze drużyny uzyskały awans do Mistrzostw Polski Kinder Sport, który odbędzie się w Zabrzu.

Brawa należą się także 3-ce siatkarskiej, która walczyła bardzo dzielnie. Trochę nie miały szczęścia w losowaniu, gdyż trafiły do grupy z Nową Dębą i V LO Rzeszów. Jak się później okazało – Nowa Dęba zdobyła złoto , a Rzeszów brąz w tej kategorii wiekowej.

Opiekun i trener dziewcząt pani Beata Wosiewicz.

Klasyfikacja końcowa 4 – ki siatkarskie:

I miejsce: Szóstka Mielec

II miejsce SMS V LO Rzeszów

III miejsce: SP GOSiR Jedlicze

IV miejsce: SP nr 3 Tarnobrzeg

V miejsce: Karpaty Krosno, Kępa Dębica, MKS Nowa Dęba, SP 3 Mielec

IX miejsce: SMS V LO II Rzeszów, Jarosław, SMS V LO III Rzeszów, Karpaty Krosno II

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.