Biegi narciarskie, Strbske Pleso 16.12.2016

PB

SLAVIC CUP - STRBSKE PLESO.

20161218 1157290

zdjęcia w galerii

Szczyrbske Pleso na Słowacji gościło ponad 200 narciarzy biegowych z czternastu krajów świata. Trzydniowe zmagania rozpoczęły się sprintami stylem klasycznym o Tatransky Pohar. W zawodach FIS Pucharu Kontynentylnego  udział wzięło wielu znkomitych zawodników startujących w pucharach świata. Na starcie pojawiła się kadra Polskich narciarzy z Maciejem Staręgą na czele. Jedlicze reprezentowali: Dawid Bril (KS AZS AWF Katowice) który zajął 25 miejsce a Wojciech Pelczar (MUKS Podkarpacie Jedlicze) uplasował się na 50 miejscu w gronie 84 zawodników. Drugi dzień to sprinty stylem dowolnym gdzie Dawid Bril uplasował się na bardzo dobrym 16 miejscu a Wojciech Pelczar był 62. Trzeci dzień to biegi na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym. Tam w gronie 120 zawodników Dawid Bril był 49 a Wojciech Pelczar zakończył zawody na 84 miejscu.