MICHAŁ STACH MISTRZEM POLSKI A ZESPÓŁ MUKSu WICEMISTRZEM POLSKI

W ŁUCZNICTWIE.

2 2

zdjęcia w galerii

Łucznicy MUKS Podkarpacie Jedlicze, w składzie Katarzyna Kozioł, Michał Stach, Patryk Mróz, Wojciech Szafran, Bruno Wrzecionko i Dawid Smyka, wystartowali w sobotę 16.09. br. na torach Stelli Kielce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Łucznictwie. W zawodach wzięło udział ponad 350 łuczniczek i łuczników z 50 klubów. W rywalizacji z najlepszymi łucznikami w kraju w kategorii młodzik rewelacyjnie spisał się Michał Stach. Po pierwszej odległości 50 m zajmował 9 miejsce, ale na drugiej odległości 30 m strzelał bardzo celnie i odrobił straty do czołówki. Przed ostatnią serią trzech pierwszych zawodników miało taką samą ilość punktów . W tej emocjonującej końcówce Michał wykazał się największym opanowaniem i strzelił najlepiej. Uzyskał wynik 29 punktów na 30 możliwych i to dało mu zwycięstwo. Nasi młodzicy spisali się też świetnie jako zespół i zajęli miejsce na 3 stopniu podium. Jako zespół klubowy osiągnęli najlepszy wynik, a wyprzedziły ich tylko zespoły wojewódzkie: Mazowieckie I i Małopolskie I. Mikst w składzie Katarzyna Kozioł i Michał Stach zajął 6 miejsce, a zespół Podkarpacie I z Katarzyną w składzie zajął 7 miejsce. W klasyfikacji klubów, łączna punktacja dziewcząt i chłopców, MUKS Podkarpacie zajął 7 miejsce.

Gratuluję moim zawodnikom woli walki i hartu ducha, bo musieli się zmagać z wymagającymi rywalami, a także z chłodem i padającym deszczem, i dali radę. Wszyscy spisali się na medal!