Narciarstwo biegowe - 13 marzec 2012r.
2012-03-13 17:36:50
I Bieg Popradzki – Piwniczna Zdrój - 11 marca 2012 r.

Na trasach biegowych zlokalizowanych na Polanie Obizy odbyły się zawody zaliczane do rankingu Mistrzostw Polski Amatorów PZN. Na starcie stanęło 150 zawodników z całej Polski, którzy mieli do przebiegnięcia odpowiednio dla swojej kategorii 15,10 i 5 kilometrów stylem klasycznym. Bardzo trudne warunki spowodowały, że emocje udzielały się zawodnikom już podczas przygotowywania sprzętu. Szalejąca nawałnica sprawiła, że zawodnicy musieli wykazać się dużym hartem ducha, aby ukończyć rywalizację. Niektórzy z nich dobiegali do mety z kilkunastocentymetrową warstwą śniegu przyklejoną do spodu nart. Złe warunki atmosferyczne nie przeszkodziły reprezentantom MUKS-u w zajęciu czołowych miejsc w zawodach. Cała dziewiątka ukończyła rywalizację w dobrej formie fizycznej i psychicznej (uśmiech na twarzach naszych zawodników nie znikał nawet w najcięższych momentach biegu).