Biathlon - 9 marzec 2011r.
2011-03-09 18:55:21
Jedliczanin GRZEGORZ BRIL najlepszy z Polaków podczas Mistrzostwa Świata w Chanty Mansyjsku - bieg indywidualny mężczyzn 08.03.2011r.

Nowym mistrzem świata w biegu indywidualnym na 20km został Tarjei Boe. Norweski lider Pucharu Świata na podium stanął razem z drugim Maksimem Maksimowem oraz Christophem Sumannem, który wywalczył trzecią lokatę. Najlepszym z Polaków okazał się niespodziewanie najmniej doświadczony GRZEGORZ BRIL, którego sklasyfikowano na 52 miejscu.

Najwyżej sklasyfikowany z Polaków został 26 letni Jedliczanin Grzegorz Bril(zawodnik AZS AWF Katowice), debiutujący w mistrzostwach świata, który spudłował tylko dwa razy i z Polaków pobiegł najszybciej, co pozwoliło zająć mu 52 lokatę. Gdyby nie pudło w ostatnim strzale Grzegorz cieszyłby się z pierwszych w karierze punktów do klasyfikacji Pucharu Świata.

Mirosław Kobus również z dwoma karnymi minutami zajął 66. miejsce. Krzysztof Pływaczyk i Łukasz Szczurek mylili się trzykrotnie i zajęli odpowiednio 68. i 72. lokaty.

Ponadto Polacy startowali w sprincie mężczyzn - 05.03.2011r.
Grzegorz Bril uplasował się na 98 miejscu. Niestety podczas biegu zamarzły przyrządy w karabinie Grześka co w rezultacie przełożyło się na 4 niecelne strzały.

Najlepiej zaprezentował się na 84 miejscu Krzysztof Pływaczyk, który zaliczył trzy karne rundy i zanotował stratę ponad trzech i pół minuty. Łukasz Szczurek także z trzema karnymi rundami, ale już z ponad czterema minutami straty do zwycięzcy zajął 93. miejsce. Natomiast Mirosław Kobus i Grzegorz Bril pudłowali po cztery razy, co pozwoliło zająć im 97. i 98. miejsca.

Grzegorz będzie startował w piątek 11 marca 2011r. w sztafecie.