Narciarstwo biegowe - 17 luty 2011
2011-02-20 20:44:19
DOMINIKA BRIL - SREBRNĄ MEDALISTKĄ podczas Mistrzostw Polski Juniorów w biegach narciarskich, w ramach Zimowej Olimpiady Młodzieży Małopolska - 16 luty 2011.

Pierwszym startem w tegorocznej Olimpiadzie Młodzieży były sprinty stylem klasycznym na dystansie jednego kilometra.

Rewelacyjnie spisał się zawodniczka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu sportowego "Podkarpacie" Jedlicze DOMINIKA BRILA(uczennica SMS Szczyrk), zdobywając w sprintach srebrny medal. W finale przegrała jedynie z kadrowiczką Eweliną Marcisz(5 zawodniczką Mistrzostw Świata Juniorek), pozostawiając w tyle zawodniczki kadry młodzieżowej Polski.

O dużym pechu może mówić DAWID BRIL który w eliminacjach wkategorii junior B zajął drugie miejsce, natomiast w ćwierćfinale prowadząc bieg, zawodnik biegnący na drugim miejscu najechał na kije Dawidowi co skończyło się upadkiem i złamaniem kija a w konsekwencji utratą miejsca pozwalającego na wejście do półfinału. Rywalizację Dawid zakończył na 13 miejscu.

Kolejnym zawodnikiem z Jedlicza był Norbert Bil który zajął w kategorii junior B 17 miejsce.