Narciarze z Jedlicza najlepsi.
2006-03-17 20:41:28
19 lutego w Klimkówce odbyły się III zawody o Puchar Burmistrza Rymanowa w narciarstwie biegowym.
W zawodach udział wzięło 110 zawodników, którzy startowali w czterech kategoriach wiekowych. Biegi rozgrywane były stylem klasycznym. Narciarze z Jedlicza zdominowali zawody zajmując czołowe miejsca. Byli najlepsi również w klasyfikacji zespołowej.
W kategorii chłopców z klas III i młodszych na dystansie 1 km I miejsce zajął Konrad Bil, na IV miejscu uplasował się Michał Stasz. W kategorii dziewcząt z klas III i młodszych dystans 1 km najszybciej pokonała Dominika Kubacka, V była - Oliwia Bril, VI miejsce zajęła Paula Pasterczyk.
W kategorii chłopców z klas IV i V na dystansie 2 km najszybszy był Norbert Bil, który zdobył I miejsce. Tuż za nim linię maty przekroczył Jakub Krawczyk. Na czwartym miejscu uplasował się Patryk Czechowicz, V miejsce zajął Dawid Bril, VI miejsce - Jakub Kubacki.
W kategorii dziewcząt z klas IV i V na dystansie 2 km najlepsza okazała się Izabela Bil, druga linię mety przekroczyła Magdalena Kudroń. W kategorii chłopców z klas VI i I klasy gimnazjum dystans 2 km najszybciej wśród zawodników z Jedlicza pokonał Damian Pasterczyk, który zajął II miejsce. Wśród dziewcząt w tej samej kategorii wiekowej Dominika Bril zajęła I miejsce a Joanna Słowik - drugie.
Wśród chłopców z klasy II i III gizmnazjum Mateusz Krawczyk wywalczył IV miejsce.