Sukcesy strzelców - 07 marzec 2005r.
2006-03-17 09:02:50
Strzelcy z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Podkarpacie" z Jedlicza wzięli udział w XIII Memoriale im. Jana Barana, który odbył się w Krośnie.
Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Górniczy Klub Sportowy "Nafta" w Krośnie.
W zawodach wzięło udział 186 zawodników z 23 organizacji strzeleckich.
W klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się zawodnik z Jedlicza - Krzysztof Paradysz. Zajął on I miejsce w karabinku pneumatycznym juniorów, uzyskując 273 pkt. W tej konkurencji II miejsce zajął Marek Piękoś z Nafty Krosno (265 pkt), a trzeci był Wojciech Gancarz z jedlickiego LO z wynikiem 259 pkt.
Zawodnicy z Jedlicza zajęli: VII miejsce Daniel Wojnar z ZS w Jedliczu (237 pkt), VIII miejsce - Łukasz Fijałkiewicz z ZS w Jedliczu (228 pkt), IX miejsce Karol Uram MUKS "Podkarpacie" (227 pkt) i miejsce X Marcin Berezowski z ZS w Jedliczu (226 pkt).
W kategorii dziewcząt wśród juniorek na najwyższym podium stanęła zawodniczka z Jedlicza Maryla Kocowska, uzyskując 279 pkt. Wyprzedziła ona Dominikę Strawa z AZS Częstochowa - 273 pkt i Ewę Widlińską z TKS LOK Tarnów - 267 pkt. W tej konkurencji startowała jeszcze jedna zawodniczka z Jedlicza - Aleksandra Durda - uzyskała 233 pkt i zajęła 10 miejsce.
Warunki były bardzo dobre, strzelnica odnowiona. Wszyscy zawodnicy byli dobrze przygotowani, dlatego poziom był wyrównany - powiedziała zdobywczyni I miejsca Maryla Kocowska.
W kategorii juniorów młodszych Michał Słowik zajął II miejsce w pistolecie. Wśród seniorów Bogusław Dziura zajął II miejsce również w pistolecie. Anna Chudy zajęła II miejsce w pistolecie wśród juniorek młodszych. W tej kategorii Monika Cieślak zajęła miejsce III. Trzeci był również Dariusz Zajdel w kategorii juniorów, strzelał on także z pistoletu.
Pozostali zawodnicy z Jedlicza zajęli następujące miejsca:
IV miejsce - Monika Chudy (ZS) w pistolecie juniorek, VI miejsce - Weronika Rozłocka (LO) w karabinku pneumatycznym juniorów młodszych. VIII miejsce Katarzyna Sobczuk (LO) w karabinku pneumatycznym juniorek młodszych. IX miejsce Aleksandra Gniady (LO) kpn juniorek młodszych. IX miejsce Karolina Kubacka (SP) w karabinku młodziczek. XIII miejsce Tomasz Smarzowski (SP) w karabinku młodzików. XVI miejsce Aleksander Gałązka (SP) w karabinku młodzików.
Po raz pierwszy zdarzyła się sytuacja, że 100% zawodników, których zabrałem na zawody przyjechało z medalami - powiedział Bogusław Dziura, trener jedlickich strzelców.