Narciarze MUKSU - triumfują w Jaśliskach - 19 luty 2005r.
2006-03-17 08:51:33
40 osobowa grupa narciarzy z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Podkarpacie" z Jedlicza wzięła udział w zawodach narciarskich w Jaśliskach, które odbyły się 19 lutego 2005r.
Jestem bardzo zadowolony z wyników, które osiągnęli zawodnicy MUKS-u w Jaśliskach. W kategoriach szkolnych nie mięli sobie równych - powiedział Piotr Bril, prezes MUKS "Podkarpacie" Jesteśmy dobrze przygotowani do kolejnych zawodów, byle tylko pogoda nam dopisała - dodał.
W kategorii klas IV i młodszych wśród dziewcząt na dystansie dwóch km najlepsza okazała się Izabela Bil, III miejsce zajęła Oliwia Bril - najmłodsza zawodniczka zawodów. Na tym dystansie startowała również Dominika Kubacka z Jedlicza - również jedna z najmłodszych zawodniczek. W tej kategorii startowało 8 dziewczynek.
Wśród chłopców z klas IV i młodszych pierwsze miejsce zajął Dawid Bril, drugi był Norbert Bil, trzeci linię mety przekroczył Jakub Krawczyk, a czwarty był Patryk Czechowicz. Na miejscu szóstym uplasował się Jakub Kubacki. W tej kategorii startowało 30 zawodników. W kategorii klas V-VI wśród dziewcząt I miejsce zajęła Dominika Bril, II miejsce Kamila Szajna, a III miejsce Joanna Słowik. W tym biegu wzięło udział 30 dziewczynek. Wśród chłopców z klas V-VI, spośród 41 biorących udział w biegu najlepszy zawodnik z Jedlicza zajął miejsce VI - był to Damian Pasterczyk.
W kategorii otwartej mężczyzn IV miejsce zajął Mariusz Dunaj, V - Dariusz Pasterczyk. W tej kategorii startowało 16 zawodników.
W kategorii powyżej 50 lat startował zawodnik z Jedlicze Marian Jajeśnica zajmując miejsce III.