Jedliccy narciarze wywalczyli potrójne wicemistrzostwo - 9,10 luty 2005r.
2006-03-14 09:26:35
Jedliccy narciarze wywalczyli potrójne wicemistrzostwo drużynowe w narciarstwie biegowym podczas Gimnazjady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Ustjanowej.
Narciarze biegowi z Jedlicza w dniach 9-10 lutego 2005 r. wzięli udział w wojewódzkich zawodach narciarskich, które odbyły się w Ustjanowej.
9 lutego w Gimnazjadzie startowało 56 zawodniczek i 85 zawodników.
Wyniki były następujące:
Kategoria chłopców - I miejsce Marek Marcisz - Korczyna, II miejsce Sylwester Chudziński - Lubatowa, III miejsce Grzegorz Jakubowicz - Klimkówka. Zespołowo wygrała Narciarska Szkoła Sportowa z Ustrzyk Dolnych przed Gimnazjum w Klimkówce i Gimnazjum w Lubatowej. Jedlicze wśród szesnastu szkół zajęło siódme miejsce.Kategoria dziewcząt - I miejsce Ewelina Marcisz - Korczyna, II miejsce Katarzyna Horodejczuk - Ustrzyki Dolne, III miejsce Natalia Mordarska - Ustrzyki Dolne. Zespołowo wygrała Narciarska Szkoła Sportowa z Ustrzyk Dolnych przed Gimnazjum w Jedliczu i Gimnazjum w Lubatowej.
10 lutego br odbyły się wojewódzkie Igrzyska Młodzieży, w których udział wzięło 71 chłopców i 47 dziewcząt.
Kategoria chłopców - I miejsce zajął Marcin Dobrowolski - Ustjanowa, II miejsce Artur Pacholczyk - Klimkówka, III miejsce Bartłomiej Wodziński - Jedlicze.
Zespołowo wygrała SP z Ustjanowej przed Jedliczem i Narciarską Szkołą Sportową z Ustrzyk Dolnych. W tej kategorii startowało 13 szkół podstawowych.
Kategoria dziewcząt - I miejsce Dominika Bril - Jedlicze, II miejsce Marta Orłowska- Usjanowa, III miejsce Kamila Kucińska - Ustrzyki Dolne.
Zespołowo wygrała Narciarska Szkoła Sportowa z Ustrzyk Dolnych przed SP Jedlicze i SP Ustjanowa Górna. W tej kategorii startowało 7 szkół podstawowych.
W czterech finałach wojewódzkich zawodów aż trzy razy Jedlicze uplasowało się na drugiej pozycji zespołowo, i tym samym zdobyło trzykrotnie wicemistrzostwo województwa. Narciarstwo biegowe w Jedliczu ma bardzo wielu zwolenników wśród dzieci i młodzieży, a co za tym idzie można się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości te wyniki będą jeszcze lepsze.
Gimnazjum w Jedliczu reprezentowali: Tomasz Wiśniowski, Jakub Jucha, Grzegorz Kustra, Krystian Słota i Damian Janas, wśród dziewcząt Joanna Gładysz, Aneta Pieniążek, Anna Kochanek i Agata Szajna.
Natomiast Szkołę Podstawową reprezentowali Bartłomiej Wodziński, Damian Pasterczyk, Norbert Bil, Dawid Bril i Jakub Krawczyk, wśród dziewcząt Dominika Bril, Kamila Szajna, Joanna Słowik, Olga Longawa i Izabela Bil.