Biegi przełajowe - 9.04.2016
2016-04-09 12:03:12
Finał Krajowy dla Jedliczan – chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu Mistrzami Województwa Podkarpackiego w sztafetowych biegach przełajowych.Duży sukces odniosła drużyna chłopców z jedlickiej podstawówki - pewnie zwyciężając w Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się w Krośnie na obiektach PWSZ. Nasza drużyna objęła prowadzenie na czwartej zmianie i sukcesywnie powiększała przewagę nad kolejnymi zespołami. W nagrodę za zwycięstwo jedlicka ekipa wystartuje w Mistrzostwach Polski szkół podstawowych, które odbędą się 24 kwietnia w Łodzi. Warty podkreślenia jest fakt, że jest to kolejny sukces tej grupy uczniów w obecnym roku szkolnym. Chłopaki z Jedlicza wcześniej świetnie zaprezentowali się w biegach narciarskich, mini koszykówce oraz mini piłce siatkowej.Równie okazale swoje zmagania zakończyli ich starsi koledzy z gimnazjum, którzy w doborowej grupie siedemnastu drużyn z całego województwa zajęli bardzo wysoką trzecią pozycję. Rywalizacja w kategorii gimnazjów była bardzo zacięta, losy medalowych pozycji ważyły się do ostatnich zmian sztafet.


Niezwykle ambitnie walczyły dziewczynki z jedlickiej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Obydwie ekipy zaprezentowały się bardzo przyzwoicie rywalizując z czołowymi drużynami województwa podkarpackiego. Nasze dziewczynki zajęły odpowiednio - dziewiątą i dwunastą pozycję.

I Miejsce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego drużyna chłopców Szkoły Podstawowej w Jedliczu w składzie:
Och Tymoteusz, Szymbara Mateusz, Maciejowski Karol, Janocha Michał, Mróz Kamil, Wajda Jakub, Klekot Bartosz, Bek Krzysztof, Jasicki Alan.

III Miejsce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego drużyna chłopców Gimnazjum w Jedliczu w składzie:
Haczela Kamil, Drąg Mateusz, Wojdyła Michał, Gorczyca Łukasz, Furman Przemysław, Buczyński Szymon, Gęsiak Kacper, Gancarz Arkadiusz, Och Dominik.

IX Miejsce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej w Jedliczu w składzie:
Bil Weronika, Bek Beata, Hap Aleksandra, Uram Martyna, Dobosz Karolina, Wiśniowska Weronika, Smoleń Emilia, Wewiórska Aleksandra

XII Miejsce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego drużyna dziewcząt Gimnazjum w Jedliczu w składzie:
Biskup Jagoda, Gleń Aleksandra, Ginalska Zuzanna, Kubacka Marlena, Malec Kamila, Sajdak Izabela, Rutka Wiktoria, Woźniak Weronika.

Powrot