Biegi narciarskie - 07.01.2016
2016-01-07 20:46:04
Dobry występ zawodników z Jedlicza podczas Memorialu 24 Padlych Hrdinov SNP (FIS) to sprinty stylem klasycznym na dystansie 1500 metrów oraz w biegach na dystansach stylem dowolnym, 5,6.01.2016r, Szczyrbskie Pleso.

Pierwszy dzień to zawody w sprintach. Do kwalifikacji przystąpiły 33 kobiety i 58 mężczyzn z Czech, Słowacji, Węgier i Polski. W kwalifikacjach wystąpili reprezentując MUKS Podkarpacie Jedlicze Wojciech Pelczar oraz Konrad Bil oraz Dawid Bril jedliczanin reprezentujący AZS AWF Katowice.
Najlepiej z całej trójki zaprezentował się Dawid Bril który zajął 11 miejsce, 23 był Wojciech Pelczar a 32 Konrad Bil.

Drugi dzień to biegi na dystansach. Panowie startowali na dystansie 10 km stylem dowolnym. Zawodnicy z Jedlicza zajęli: 17 miejsce Konrad Bil w kategorii junior, 25 miejsce Wojciech Pelczar w kategorii senior oraz 13 był Dawid Bril w kategorii senior.

Również w drugim dniu wystartowali nasi amatorzy Robert Gleń i Wiktor Mosoń.
W ramach Memoriału rozegrano również zawody dla weteranów na dystansie 10 km stylem dowolnym, w których rywalizowali zawodnicy ze Słowacji, Czech oraz Polski. W kategorii czterdziestolatków świetnie poradzili sobie narciarze z Jedlicza. Drugie miejsce zajął Robert Gleń, na dziewiątej pozycji swoje zmagania zakończył Wiktor Mosoń.