Koszykówka - 2.12.2015r.
2015-12-02 22:25:51
Dziewczęta na podium w powiatowych zawodach w koszykówce dziewcząt.

W dniu 27 listopada 2015 roku w hali sportowej w Sieniawie, w ramach Gimnazjady odbyły się powiatowe zawody w koszykówkę dziewcząt. W turnieju prawo udziału miało 9 drużyn - wystartowało pięć: Gimnazjum Świerzowa, Gimnazjum Jedlicze, Gimnazjum Lubatowa, Gimnazjum Posada Górna i Gimnazjum Targowiska.
Zawodniczki rozgrywały mecze 2 x 9 minut. Grały systemem „każdy z każdym”, czyli każda drużyna rozegrała cztery spotkania. Nasze zawodniczki rozpoczęły fatalnie, już po 10-ciu minutach od opuszczenia busa usłyszały pierwszy gwizdek sędziego. Pierwszy mecz był pełen walki na boisku, ale z zerową skutecznością naszych zawodniczek w rzutach do kosza. Jednak z meczu na mecz było coraz lepiej i po ostatnim, wygranym spotkaniu z Lubatową okazało się, że dziewczęta wskoczyły na podium zajmując III miejsce, zdobywając punkty dla szkoły oraz wpisy na świadectwo. „Królową strzelczyń” naszej drużyny została Weronika Krawczyk, ale wszystkie dziewczyny przyczyniły się do końcowego sukcesu. Wygrała Posada Górna, która od kilku lat już jest liderem w naszym powiecie, zdobywa laury w tej dyscyplinie sportu na szczeblu rejonowym, wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.