Siatkówka - 10 czerwiec 2015r.
2015-06-10 21:45:43
Podium dla dziewcząt z Jedlicza w amatorskiej lidze seniorek w siatkówkę 2014/2015.

Dużym sukcesem zawodniczek z MUKS Gosirki Podkarpacie Jedlicze zakończyła się tegoroczna edycja amatorskiej ligi piłki siatkowej, pod patronatem Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. W sezonie 2014/2015 do rywalizacji stanęło 7 drużyn. W wyniku rozgrywek grupowych, a następnie meczy barażowych do finału zakwalifikowały się: UKS „Champion” Bratkówka, MUKS Podkarpacie Jedlicze i gospodarze turnieju I LO Brzozów. Finał odbył się 6 czerwca w Brzozowie. Patronat medialny objął tygodnik „Podkarpacie”, a nagrody wręczał pan Piotr Babinetz. Była to już czwarta edycja rozgrywek ligowych, ale dla naszych dziewcząt był to debiut. Należy też podkreślić, że były najmłodszymi uczestniczkami rozgrywek, poza trenerką i jedną z czołowych zawodniczek – panią Iloną, wszystkie pozostałe to gimnazjalistki. Nasze przeciwniczki to dziewczęta ze szkół średnich i studentki. Drużyna z Brzozowa – jest finalistą licealiady wojewódzkiej, a w drużynie z Bratkówki – wystąpiły dwie zawodniczki, które dawniej grały w III lidze. Nasze dziewczyny podjęły walkę, jednak w końcowym rozrachunku zajęły III miejsce i zdobyły brąz, co jest bardzo dobrym osiągnięciem jak na debiut w rozgrywkach ligowych seniorek.
Podopieczne Beaty Wosiewicz wystąpiły w składzie: Szymbara Justyna, Paradysz Izabela, Gładysz Katarzyna, Krygowska Natalia, Świdrak Aleksandra, Gleń Aleksandra, Biskup Jagoda, Biskup Ilona, Krawczyk Weronika i Wojdyła Ilona.
Najlepszą zawodniczką drużyny MUKS Gosirki Podkarpacie Jedlicze została Katarzyna Gładysz, która od września będzie już zawodniczką Karpat Krosno. MVP całego turnieju została Aleksandra Dydak - z I LO w Brzozowie.
Szczegółowe wyniki meczów: „Gosirki” Jedlicze – UKS „Champion” Bratkówka 1:3 (25:17, 21:25, 18:25, 17:25), I LO Brzozów – „Champion” Bratkówka 3:1, I LO Brzozów - „Gosirki” Jedlicze 3:0 (25:18, 27:25, 18:25).