Ulitramaraton - 30 maj 2015r.
2015-05-30 19:49:51
XII Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT 2015 z udziałem reprezentanta MUKS Podkarpacie Jedlicze - Wiktor Mosoń.

100 km nieprzerwanego marszu po górach Beskidu Wyspowego i 3500m podejść w ciągu 30 godzin to ekstremalnie trudne wyzwanie nawet dla zaprawionych piechurów i doświadczonych biegaczy. Wyzwanie to podjął Wiktor Mosoń (MUKS Jedlicze) wraz z kolegami z drużyny sportowej „GONET Team”.

Na 100km trasie maratonu, od startu do mety wyznaczono 15 punktów kontrolnych, na których należało potwierdzić swoją obecność w wyznaczonym limicie czasu. Pomiędzy punktami kontrolnymi przemieszczaliśmy się po dowolnej trasie nawigując przy pomocy mapy oraz kompasu – brak wyznaczonej trasy stanowi dodatkowe utrudnienie. Start odbył się o godzinie 18.00 w związku z tym największą część dystansu pokonaliśmy nocą. Na trasie nie przewidziano tzw. „przepaków” czyli cały ekwipunek należało mieć przy sobie w plecaku. W maratonie nie ma nagród rzeczowych, główną nagrodą jest satysfakcja z pokonania własnych słabości. Każdy uczestnik, który zaliczył przynajmniej jeden punkt kontrolny otrzymał pamiątkowy dyplom i medal. Zawody odbyły się podczas bardzo niesprzyjającej pogody, intensywne deszcze zamieniły leśne i polne drogi w rzeki błota.
Zawody w wyznaczonym limicie czasu (30 godzin) ukończyło 647 zawodników, nasza ekipa (MUKS Jedlicze + GONET Team) została sklasyfikowana na 330 miejscu, pokonując cały dystans 100km w czasie 28 godzin i 46 minut.