Narciarstwo biegowe - 16 marzec 2015r.
2015-03-16 21:38:34
Mistrzostwa Europy w maratonach narciarskich – Bodenmais 14-15 marca 2015 r.
Reprezentacja MUKS-u „Podkarpacie” Jedlicze uczestniczyła w oficjalnych Mistrzostwach Europy w maratonach narciarskich, które odbyły się w niemieckim Bodenmais.

Zawody rozgrywane były w ramach Skadi Loppet – imprezy z kalendarza organizacji Euroloppet. W sobotę ścigano się dowolną techniką na dystansie 32 km, a w niedzielę klasyczną na 42 km. Do klasyfikacji w ME liczono sumę czasów uzyskanych w obu biegach. Takich osób, które wystartowały w obu konkurencjach i je ukończyły, było łącznie 170. Sam dystans biegu nie był tak wymagający, jednak wysokość nad poziomem morza w jakim startowali zawodnicy( start 1100 m npm., najwyższy punkt trasy 1300 m npm.) dodatkowo potęgowała zmęczenie. Suma przewyższeń na trasie 42 km wyniosła 1095m ! Polskę reprezentowało osiem osób, w tym trzech biegaczy MUKS-u.

Najlepiej z Jedliczan zaprezentował się Robert Gleń, który w kategorii M36 zajął wysokie szóste miejsce (40 open, 3 Polak). Drużyna Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Podkarpacie” uplasowała się na dwunastej pozycji, będąc jedną z nielicznych niezawodowych grup występujących w zawodach.