Narciarstwo biegowe - 05 marzec 2014r.
2014-03-05 19:46:41
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w narciarstwie biegowym - 28.02.2014-04.03.2014r. - Zakopane.

ZŁOTY MEDAL DAWIDA BRILA I NORBERTA BILA W TEAM SPRINCIE.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży została przeniesiona z Wisły do Zakopanego, bo jedynie tam było na tyle śniegu sztucznego ażeby można przeprowadzić zawody narciarskie. Bardzo dobrze zaprezentowali się narciarze z Jedlicza. W OOM startowało czterech narciarzy z Jedlicza: Dawid Bril, Norbert Bil, Konrad Bil i Wojciech Pelczar. Bardzo blisko było do kolejnych medali w sprintach gdzie Dawid Bril wygrał eliminacje i bieg ćwierćfinałowy i półfinałowy, natomiast w finale dość mocno się ociepliło i narty słabiej jechały co spowodowało spadek z pierwszego na czwarte miejsce. Natomiast Norbert Bil w sprintach w biegu ćwierćfinałowy przegrał o wejście do półfinału o długość buta. Również bardzo blisko medalu był Konrad Bil który zajął 4 miejsce na dystansie 5 km. tracąc do 3 miejsca zaledwie 6 sekund.