Narciarstwo biegowe - 07 styczeń 2014r.
2014-01-07 20:29:24
W Novym Meste na Morave w ramach cyklu Slavic Cup rywalizowano w sprincie techniką dowolną oraz w mass starcie stylem klasycznym - 4,5 styczeń 2014r. W zawodach startował Jedliczanin Dawid Bril.

W sobotę odbyły się sprinty techniką dowolną na dystansie 1600 metrów, gdzie Dawid uplasował się na 31 miejscu, był 4 z Polaków a najlepszy z juniorów. Dawidowi zabrakło zaledwie 0,3 sekundy do awansu do pierwszej 30 i udziału w ćwierćfinałach.
Natomiast w niedzielę odbyły się biegi techniką klasyczną na dystansie 15 km., tam Dawidowi poszło trochę gorzej i został sklasyfikowany na 58 miejscu.

Wyjazd został zorganizowany dzięki dotacji otrzymanej na wsparcie wykonania zadania publicznego w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu w Gminie Jedlicze z dziedziny narciarstwa biegowego.