Kolarstwo górskie - 25 czerwiec 2013r.
2013-06-27 08:11:14
16 czerwca odbyła się druga eliminacja Pucharu Tarnowa. Wyścig odbywał się na górze św. Marcina na świetnych, krętych, technicznych i mokrych, śliskich trasach spowodowanych wcześniejszymi opadami deszczu. Trójka naszych zawodników stanęła na starcie tego wyścigu. Pierwszy wystartował Bartosz Bożek w kat junior młodszy. Po zepsutym starcie zajmował końcowe lokaty ale sukcesywnie odrabiał straty i ostatecznie przebił się na miejsce 10. W kat masters 1 od startu kosmiczne tępo narzucił Mirek Bieniasz odskakując następnej trzy osobowej grupie w której jechał Krzysiek Gajda. Po chwili od tej grupy w pogoni za Mirkiem odłączył się Lary Zębatka (ostatecznie wygrał wyścig). Została dwójka. Krzysiek i Darek Dudziński. Zacięta walka o trzecie miejsce. Tasują się przez cały wyścig. Żaden od żadnego nie może odskoczyć. Ostatnia prosta do mety i zaczyna się pojedynek sprinterski o trzecie miejsce. Niestety Krzysiek przegrywa finisz o zaledwie 10 cm. Mocniejszy był Darek zdobywając 3m.
Na koniec start Dziewczynek w kat 7-10 lat. Tutaj startuje Amelia Bożek. Wystartowały! Wjeżdżają do lasku i tu w tym trudnym terenie Amelia radzi sobie bardzo dobrze przebijając się na trzecie miejsce. Wyjeżdżają z lasku i czeka ich ten sam podjazd do mety na którym Krzysiek przegrał trzecie miejsce. Amelia postanawia utrzymać honor naszego teamu i do mety dojeżdża na świetnym 3 m.

Wyścig dziewczynek 7-10 lat dystans ok 300m