Strzelectwo sportowe - 16 czerwiec 2013r.
2013-06-16 17:39:25
III Runda Pucharu Polski w Zielonej Górze i Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski LOK w Tarnowie.
W dniach od 06-09.06.2013 r. na strzelnicach sportowych w Zielonej Górze i Tarnowie zawodnicy Klubu Strzeleckiego z Jedlicza brali udział w III Rundzie pucharu Polski
w Zielonej Górze będącej jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Polski juniorów. Bardzo dobrze spisali się w tych zawodach Bartek Goleń który w eliminacjach uzyskał drugi rezultat w pistolecie szybkostrzelnym 2X30 . W finale zajął VI miejsce. Jest to konkurencja bardzo trudna ponieważ zawodnik musi oddać pięć strzałów do pięciu tarcz w ciągu czterech sekund. W konkurencji Pistolet dowolny na 50 m Krzysiek Wałęga osiągnął bardzo dobry wynik zajmując VI miejsce. W pistolecie sportowym 30+ 30 Bartek Goleń zajął VIII miejsce, a Krzysiek Wałęga w Pistolecie pneumatycznym IX. Bartek i Krzysiek uzyskali wymagane kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Juniorów które odbędą się w dniach 27-30.06.2013 r we Wrocławiu. Bardzo dobrze spisali się zawodniczki i zawodnicy podczas Ogólnopolskich Mistrzostw LOK w Tarnowie. Wszyscy zawodnicy zdobyli punkty i medale. Brygida Bożek zdobyła brązowy medal w karabinku pneumatycznym, Patrycja Jasińska 16 m. W karabinku pneumatycznym Krystian Rysz zajął 16 m. W Pistolet sportowy 30+30 Jakub czelny zajął
8m. Dużą niespodziankę sprawiła Kamila Ginalska zdobywając srebrny medal w Pistolecie pneumatycznym, treningi zaczęła od września 2012 r. W pistolecie sportowym 30+30 Kamila zajęłą 7 miejsce. Niewiele zabrakło Brygidzie do złotego medalu w konkurencji Karabin sportowy 3x20, gdzie zdobyła srebrny medal. Gdyby nie problemy sprzętowe w postawie stojąc medal złoty był w zasięgu ręki. Nasi zawodnicy za tydzień będą walczyć w Krakowie
o przepustki do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bydgoszczy. Życzymy im powodzenia oraz godnego występu na Olimpiadzie. Juniorom medali w Mistrzostwach Polski.