Strzelectwo sportowe - 24 październik 2012r.
2012-10-24 18:44:27
Mistrzostwa Polski Młodzików 27-30.09.2012r. Bydgoszcz – Strzelectwo Sportowe.

W miniony weekend odbyły się w Bydgoszczy I-sze Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelectwie sportowym. W zawodach znakomicie zaprezentowała się skromna ekipa woj. Podkarpackiego, która zdobyła 3 srebrne medale. Dwa „srebra” wywalczył Tomasz Pastuła z „Waltera” Rzeszów w konkurencjach pistoletowych. Tomek stanął na podium w pistolecie pneumatycznym z wynikiem 273 pkt oraz
w pistolecie szybkostrzelnym uzyskując wynik 270 pkt. Ten drugi medal to była absolutna sensacja gdyż nasi zawodnicy nie posiadają profesjonalnej obrotnicy do trenowania tej trudnej technicznie olimpijskiej konkurencji.Trzeci srebrny medal dla Podkarpacia zdobyła Brygida Bożek Z MUKS „Podkarpacie” Jedlicze. Która stanęła na podium w konkurencji karabinu pneumatycznego uzyskując bardzo dobry wynik 287 pkt. Brygida również była o krok od medalu w konkurencji karabinu sportowego 3 postawy w której zajęła 4-te miejsce tracą 1 pkt. do podium. Zdobyte medale oraz osiągnięte wyniki przez naszych zawodników zostały zauważone przez trenerów kadry narodowej juniorów, którzy stwierdzili, że będą teraz bacznie przyglądać się dalszym startom naszych zawodników.