Kolarstwo górskie - 09 września 2012r.
2012-09-09 21:26:40
Udane starty kolarzy z Jedlicza w IV maratonie Żmigrodzkim w kolarstwie górskim.

2 września siedmiu kolarzy z sekcji kolarskiej Jedlicze Team udało się do Nowego Żmigrodu by walczyć tam o jak najlepsze lokaty podczas w/w maratonu MTB. Walczyli mocno i sukcesywnie, o czym świadczą wyniki. Na siedmiu reprezentantów Jedlicza aż pięciu zostało dekorowanych. Organizator przygotował świetną, widowiskową a zarazem wymagającą trasę. Kolarze walczyli na czterech przygotowanych trasach. Dla najmłodszych uczestników zorganizowany został wyścig XC. Natomiast trasy maratonu to: Hobby 15 km, Mega 45 km i Giga 65 km

W wyścigu XC udział wziął Michał Janocha który pojechał świetny wyścig i uplasował się na wysokim, bardzo dobrym 3 miejscu

Dystans Hobby udanie zaliczyło dwóch naszych zawodników. Bartosz Bożek zajął wysokie 3 miejsce (pechowy upadek skreślił go z 2 miejsca) i nasz nowy klubowy kolega Jakub Jeż który zameldował się na mecie również na dobrym 5 miejscu

Z dystansem Mega walczyło również dwóch naszych zawodników. Paweł Zubek który pogubił trasę i musiał nadrabiać kilometry stracił przez to miejsce dekorowane ale jego waleczność i nie poddanie się pozwoliły mu dojechać tuż za osobami dekorowanymi na miejscu 6.
Również dobre 7 miejsce na tym dystansie zajął Krzysztof Okrzesa.

Na dystans Giga puścili się Sławomir Skóra i Krzysztof Gajda. Sławek dojechał na świetnym 2 miejscu. Krzyśka dopadł pech gdzie na pierwszych 10-ciu kilometrach od startu złapał dwa razy przysłowiowego Kapcia przez co stracił wiele cennych minut ale i tak udało mu się dojechać na miejscu 3.

Warto nadmienić że w wyścigu XC dla najmłodszych udział brała młodsza siostra Bartosza, Amelia Bożek. Po bardzo dobrych występach brata postanowiła udowodnić że również i ją stać na wysokie osiągnięcia i w wyścigu zajęła bardzo dobre wysokie 5 miejsce.