Triathlon - 13 sierpnia 2012r.
2012-08-13 08:38:39
Cross triathlon – Niedzica 11 sierpnia 2012 r.

Zawodnicy MUKS-u sprawdzili swoje umiejętności biorąc udział w coraz bardziej popularnej dyscyplinie sportowej jaką jest triathlon MTB. Impreza pod nazwą „Mocarny Zbój” już po raz trzeci została rozegrana nad Jeziorem Czorsztyńskim w Niedzicy. Start triathlonu nastąpił na plaży przy czorsztyńskim zamku. Zawodnicy mieli za zadanie przepłynąć jezioro wzdłuż - aż do plaży przy zamku w Nidzicy (około 1km), następnie przesiedli się na rowery górskie i pokonali dystans 36 km wiodący okolicznymi górskimi szlakami. Na zakończenie zmagań triathloniści musieli pokonać 10 km trasę bardzo wymagającego biegu terenowego. Dodatkowym utrudnieniem była panująca pogoda. Padający deszcz oraz temperatura poniżej 10o C mocno dały się we znaki wszystkim uczestnikom. W gronie zawodników, którzy ukończyli zawody byli reprezentanci MUKS „Podkarpacie” Jedlicze, którzy zajęli odpowiednio miejsca:
• 9. Gleń Robert, czas: 3h 6min 51 s,
• 21. Pasterczyk Dariusz, czas: 3h 34min 25 s,
• 22. Mosoń Wiktor, czas: 3h 36min 45 s.
Czwarty Jedliczanin – Sławomir Skóra reprezentował barwy zwycięskiej sztafety (MOSiR Krosno – GOSiR Jedlicze). Na swojej zmianie (rower) osiągnął najlepszy rezultat ze wszystkich uczestników zawodów i w znaczący sposób przyczynił się do sukcesu swojej drużyny.