Kolarstwo górskie - 8 sierpnia 2012r.
2012-08-09 19:38:03
W dniu 21 lipca 2012r o godzinie 11:00 w miejscowości Koninki (okolicę Rabki Zdrój) wystartowała siódma edycja z cyklu maratonów rowerowych Cyklokarpaty.pl.

Zawodnicy mieli do wyboru 3 trasy: Hobby 23,5km (920m przewyższenia), Mega 50 km (2100 przewyższenia) oraz Giga 70km (2800m przewyższenia). W tym dniu pogoda zawodników nie rozpieszczała. Tuż przed startem zaczął padać deszcz do tego temperatura około 10 ⁰C sprawiła, że na trasie trzeba było walczyć nie tylko z czasem i dystansem jaki został do pokonania ale i ze swoimi słabościami. Znaczna grupa zawodników nie ukończyła zawodów. Z grona zawodników Jedlicze Team w zawodach wystartowało 5 uczestników. Na najkrótszym dystansie wystartował Bartosz Bożek, który zajął w swojej kategorii wiekowej 8 miejsce (open 38m) , na tym również dystansie goście wystartował Dariusz Pasterczyk który dojechał na linie mety jako 22 zawodnik w swojej kategorii wiekowej (open 35m). Na dystansie mega wystartował jedynie Krzysztof Okrzesa, który przyjechał na metę jako 26 zawodnik open tym samym zajmując 10 miejsce w kategorii wiekowej. Dystans Giga pokonało 2 zawodników z sekcji Jedlicze Tema. Krzysztof Gajda po zaciętej walce do ostatnich km na metę dojechał jako 2 zawodnik open zajmując również 2 m w kategorii wiekowej, natomiast Sławomir Skóra na dystansie Giga na metę dojechał jako 4 zawodnik open i 3 w kategorii wiekowej. Wszyscy zawodnicy którzy ukończyli wzmagania stwierdzili jednoznacznie że był to najtrudniejszy pod względem kondycyjnym jak i technik maraton z całego cyklu do tego nie lada sprawdzian dla rowerów.