PB

XXVI Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, Opole, 02,03.07.2016.

4 medale MARKA ZAJCHOWSKIEGO podczas Mistrzostw Polski Weteranów.

100 5676

Tak jak w roku ubiegłym i w tym roku Marek Zajchowski z Moderówki uczestniczył w czterech konkurencjach, w kategorii wiekowej 50 – 55 lat. Bezkonkurencyjny okazł się na dystansie 400 metrów przez płotki i zdobyły medal złoty.. Srebrne medale zdobył na 100 metrów przez płotki, w skoku w dal i trójskoku.

Przypomnijmy , że 2015 r. na XXV Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, które rozegrano w Toruniu, zawodnik uczestniczyć w sześciu konkurencjach i zdobył sześć medali w tym dwa złote w biegu na 400 metrów przez płotki i w trójskoku.   Srebrne medale zdobył na 100 metrów przez płotki, 200 metrów i w skoku w dal, oraz brązowy w biegu na 400 metrów.

W zawodach wzięło udział 399 sportowców, w tym 79 zawodniczek z całego kraju w różnych kategoriach wiekowych tj od 35 lat do 85 lat, klasyfikowanych oddzielnie co pięć lat.

Zawody Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce cieszą się duża popularnością, a poziom rywalizacji i osiągane wyniki są wysokie. Gratulujemy.