Lekkoatletyka, Toruń, 13.07.2018

Krzysztof Śmigiel

PIĘĆ MEDALI MARKA ZAJCHOWSKIEGO Z MODERÓWKI PODCZAS 28 MISTRZOSTW POLSKI LEKKOATLETYCZNYCH MASTERS W TORUNIU.

1 4

10 12

Marek Zajchowski zdobył złoty medal i cztery srebrne na 28. Mistrzostwach Polski Lekkoatletycznych Masters.

Zaledwie trzy tygodnie po zdobyciu drugiego miejsca w mistrzostwach Polski Mastersw pięcioboju lekkoatletycznym, Marek Zajchowski wrócił do rywalizacji startując w kategorii od 55 do 60 lat.

Mistrzostwa Polski rozegrano w dniach 30 czerwca i 1 lipca w Toruniu. Wzięło w nich udział 504 zawodników.

Marek Zajchowski wywalczył złoto w biegu na 100 metrów przez płotki, a srebrne medale w biegu na 400 metrów przez płotki, trójskoku, skoku w dal i skoku wzwyż.

- Na 400 metrów przez płotki potknąłem się i przewróciłem na przedostatnim płotku. Biegłem wtedy na pierwszym miejscu.Udało mi się podnieść i jeszcze finiszować. Obroniłem drugie miejsce, ale przez upadek straciłem złoty medal – mówi Marek Zajchowski.

Zdobyte medale dołączą do pokaźnej kolekcji krążków, które Marek Zajchowski wywalczył na poprzednich mistrzostwach. GRATULUJEMY.