PB

SREBRO W PIĘCIOBOJU DLA MARKA ZAJCHOWSKIEGO.

IMG 20180610 171304 IMG 20180610 161854

IMG 20180610 130212 IMG 20180610 120659

Marek Zajchowski zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski masters w pięcioboju klasycznym. Zawodnik z Moderówki Gmina Jedlicze startował w kategorii od 55 do 60 lat.

Zawody odbyły się 10 czerwca w Toruniu w bardzo trudnych warunkach – było gorąco i duszno.

Do pięcioboju klasycznego zaliczamy: skok w dal, rzut oszczepem, bieg na 200 metrów, rzut dyskiem i bieg na 1500 metrów. Rywalizacja była bardzo zacięta i dopiero w ostatniej konkurencji rozstrzygnęła się walka o medale.

- W biegu na 1500 metrów pomyliłem okrążenia. Zacząłem finiszować o jedno za szybko. Na szczęście wytrzymałem kondycyjnie, odparłem atak przeciwnika, wygrałem bieg i tym samym zapewniłem sobie srebrny medal – mówi Marek Zajchowski.

Zawodnicy, rywalizujący w przyjaznej atmosferze, obiecali sobie rewanż. Okazja do niego już wkrótce. 30 czerwca i 1 lipca, także w Toruniu, zostaną rozegrane mistrzostwa Polski masters w lekkiej atletyce. Marek Zajchowski planuje wystartować w aż sześciu konkurencjach: 100 i 400 metrów przez płotki, bieg na 200 metrów, skok w dal, trójskok i rzut oszczepem.