Biegi przełajowe, Iwonicz, 09.04.2018

BW

Wspaniały występ uczniów Szkoły Podstawowej w Jedliczu w powiatowych zawodach w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych.

 

W dniu 6 kwietnia 2018 na terenach zielonych Zespołu Szkół Rolniczych
w Iwoniczu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci
w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców, zaliczane do współzawodnictwa Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Do zawodów stanęły najlepsze drużyny powiatu krośnieńskiego.

Warunki pogodowe były dość ciężkie, a rywalizacja zacięta. Wszyscy zawodnicy walczyli o każdą sekundę i przebiegnięty metr. Także uczniowie z Jedlicza dostarczyli nam dużo emocji. Każdy walczył indywidualnie o jak najlepszą lokatę na trasie 1000 m, 800 m lub 600 m, natomiast suma punktów za zajęte miejsca decydowała o końcowej klasyfikacji całej drużyny. Dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii wiekowej uzyskały awans do zawodów rejonowych. Wszystkie nasz drużyny zajęły miejsca na podium, a cztery z nich uzyskały awans do dalszych zawodów i będą reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych.

W rywalizacji szkół podstawowych dziewczynki w kategorii IV klasa i młodsze zajęły II miejsce i uzyskały awans do zawodów rejonowych. Na uwagę zasługuje fakt, że w drużynie tej wystąpiły zawodniczki, które dopiero zaczynają swoją edukację i karierę małego sportowca – to uczennice z klas II – III SP, czyli rocznikowo nawet o 2 lata młodsze od swoich rywalek. Podobnie chłopcy z kategorii IV klasa i młodsi zajęli II miejsce i awans do zawodów rejonowych.

Także im starszym koleżankom – dziewczynkom z rocznika 2006 - 2005 udało się uzyskać awans do kolejnych zawodów. Na podium stanęli także chłopcy w tej grupie wiekowej zajmując III miejsce – zabrakło im do awansu bardzo niewiele – uzyskali taki sam wynik punktowy jak drużyna z II miejsca, ale w takiej sytuacji o wyższym miejscu decyduje miejsce indywidualne najlepszego zawodnika z drużyny.

Bardzo dobrze zaprezentowali się też starsi uczniowie: chłopcy z rocznika 2002 – 2004 – zajęli II miejsce, a dziewczyny III miejsce.

Ostatecznie do zawodów rejonowych uzyskały awans: drużyna chłopców gimnazjum, dziewczęta kl. V – VI, dziewczęta kl. IV i młodsze oraz chłopcy kl. IV i młodsi.

Skład drużyny IV klasa (2007 i młodsi) dziewczęta: Paradysz Aleksandra, Głowacka Nadia, Głowacka Maja, Biedroń Otylia, Kochańska Maja, Skóra Zofia i Cempa Emilia.

Skład drużyny IV klasa (2007 i młodsi)chłopcy: Mazuchowski Miłosz, Buczyński Dominik, Szergowicz Igor, Bil Bartosz, Lubaś Piotr, Syrek Maciej i Tuleja Michał.

Skład drużyny kl. V – VI (2005 – 2006) dziewczęta: Jeż Julia, Mróz Nikola, Madej Katarzyna, Woźniak Anna, Jeżyk Jagoda, Brela Zuzanna.

Skład drużyny kl. V – VI (2005 – 2006) chłopcy:, Półchłopek Jakub, Cygan Adrian, Fałat Mateusz, Nycz Gabriel, Pitrus Oskar, Lawera Patryk.

Skład – gimnazjum dziewczęta (2002 – 2004): Woźniak Weronika, Wewiórska Aleksandra, Bil Weronika, Szot Martyna, Uram Martyna, Maciejowska Klaudia, Wodzińska Aleksandra i Bobusia Karolina.

Skład – gimnazjum chłopcy (2002 – 2004): Bek Krzysztof, Wajda Jakub, Dziura Michał, Och Tymoteusz, Janocha Michał, Lepucki Łukasz.

Opiekę nad uczniami sprawowały: pani Elżbieta Pitrus i pani Beata Wosiewicz.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Podkarpacie" Jedlicze

Adres biura:
ul. Tokarskich 5
38-460 Jedlicze
muksjedlicze@wp.pl
Tel. 509 388 936
fax: 13 43 81 120

1.png6.png2.png1.png2.png
1
Online

Autor i administrator strony: Krzysztof Śmigiel (od 27 marca 2016)

Copyright © 2019 MUKS JEDLICZE. Wszelkie prawa zastrzeżone.

2015 Biegi przełajowe, Iwonicz, 09.04.2018.
Powered by Joomla 1.7 Templates buy reliable web hosting