Biegi narciarskie, 09.04.2018, Podsumowanie

RG

Sukcesy w Pucharze Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego – podsumowanie sezonu.

28034111 1946017945425882 393038498 o

W tegorocznej edycji Pucharu Polski Amatorów jak zwykle z bardzo dobrej strony pokazali się narciarze reprezentujący MUKS Podkarpacie Jedlicze. Czwórka naszych reprezentantów uplasowała się na podium w klasyfikacji końcowej cyklu. Jest to najlepszy wynik jeżeli chodzi o ilość medalistów pochodzących z tego samego klubu w skali kraju. W tym sezonie rozegrano cztery z sześciu zaplanowanych zawodów zaliczanych do pucharu - w których zawodnicy mogli zdobywać punkty. Najliczniej obsadzoną kategorią była grupa mężczyzn po 40 roku życia i to właśnie w niej Jedliczanie osiągnęli największe sukcesy. Puchar Polski w M40 po raz kolejny zdobył Robert Gleń, trzecie miejsce w tej samej kategorii przypadło w udziale Wiktorowi Mosoniowi. Drugie miejsca zajęli odpowiednio – Maria Pasterczyk w K40 i Robert Janocha w M50. Udział w zawodach tej rangi to bardzo duży koszt, wszystkie wydatki związane ze startami amatorów MUKS-u Podkarpacie Jedlicze ponoszą sami zawodnicy. Serdecznie zachęcamy potencjalnych sponsorów to wsparcia inicjatyw prozdrowotnych realizowanych przez dorosłych mieszkańców Naszej miejscowości.