Gala Sportu Młodzieżowego, 21.03.2018Rzeszów

PB

NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO DLA PIOTRA BRILA ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W 2017 ROKU.

29386450 987148374782030 2130946993118248960 o

X Jubileuszowa Gala Sportu Młodzieżowego odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w dniu 19.03.2018. Uczestniczył w niej wicemarszałek Bogdan Romaniuk i przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś. Rozpoczynając galę wicemarszałek Bogdan Romaniuk gratulował sportowcom, trenerom i działaczom sukcesów, zdobytych medali oraz osiągniętych wyników. Przypomniał, że w tym roku województwo podkarpackie było gospodarzem 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Trener sekcji biegi narciarskie w MUKS Podkarpacie Jedlicze Piotr Bril został nagrodzony podczas gali za osiągnięcia w biegach narciarskich. Należy podkreślić że w 2017 roku podopieczni Piotra Brila zdobyli 2 brązowe medale podczas Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych, srebrny medal podczas wojewódzkiej gimnazjady, 2 brązowe medale podczas wojewódzkich igrzysk młodzieży szkolnej, wiele miejsc na podium podczas zawodów zaliczanych do Pucharu Polski. Należy zaznaczyć że w biegach narciarskich zostało nagrodzonych tylko trzech trenerów z województwa podkarpackiego.