Lekkoatletyka, Kraków, 02.07.2017

PB

SZEŚĆ MEDALI MARKA ZAJCHOWSKIEGO PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI WETERANÓW W LEKKIEJ ATLETYCE.

dsc00565

zdjęcia w galerii.

Marek Zajchowski z Moderówki zdobył cztery złote i dwa brązowe medale na mistrzostwach Polski weteranów w lekkiej atletyce.

Zawody rozegrano na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie w dniach 1-2 lipca. Jeden zawodnik maksymalnie mógł wystąpić w sześciu konkurencjach i na taki trud zdecydował się Marek Zajchowski, startujący w kategorii od 50 do 55 lat.

Złote medale Marek Zajchowski zdobył na 400 metrów przez płotki, 100 metrów przez płotki, w skoku o tyczce i skoku wzwyż. Brązowe medale mieszkaniec Moderówki wywalczył w skoku w dal i trójskoku.

- Medale są dla mnie tym cenniejsze, że startowałem z niedoleczoną kontuzją mięśnia przywodziciela – mówi Marek Zajchowski.

Teaz czeka go co najmniej miesąc przymusowej przerwy od sportu, a później wraca do biegów ulicznych, a następnie przygotowań do obrony tytułów na halowych mistrzostwach Polski w lutym.