Kolarstwo górskie - 24 czerwiec 2012r.
2012-06-24 19:06:39
Cyklokarpaty 2012 - Wierchomla.

Zmienna pogoda przywitała zawodników Jedlicze TEAM 10 czerwca 2012 r. w Wierchomli w gminie Piwniczna Zdrój na kolejnych zawodach kolarstwa górskiego Cyklokarpaty 2012. Przepiękna trasa Poprackiego Parku Krajobrazowego wiodła z Wierchomli Małej przez Pustą Wielką, Żegiestów, Szczawnik i dalej przez Runek i Halę Łabowską z powrotem do Wierchomli. W sumie były do pokonania dystanse: Hobby: 18 km (596 m przewyższenia), Mega: 43 km (przewyższenia) i Giga: 74 km (2453 m przewyższenia). Na szczytach Jaworzynki i Pustej Wielkiej oraz z Hali Łabowskiej do Wierchomli jechaliśmy w strugach deszczu. Mino trudnych warunków terenowych i pogodowych wszyscy zawodnicy Jedlicze TEAM ukończyli zawody plasując się w klasyfikacji zespołowej na 8 miejscu.
Na III stopniu podium stanął Krzysztof Gajda reprezentujący z zawodach Cyklokarpaty 2012 RKK OPTeam MTB Rzeszów, który najdłuższy dystans GIGA pokonał z czasem 04:49:03, za min na 7 pozycji przyjechał Sławomir Skóra z czasem 05:37:33, natomiast Marcin Kobak nie zaliczył pełnego dystansu GIGA i został zdyskwalifikowany.
Dystans MEGA pokonywali Paweł Zubek, który był 14 w kategorii MM1 z czasem 03:21:39, w kategorii MM3 Krzysztof Okrzesa przyjechał również 14 z czasem 03:01:17, a w kategorii MM4 Bogdan Zubek uplasował się na 19 miejscu z czasem 04:02:23.
Dystans HOBBY, kategoria HM1 Bartosz Bożek zajął 8 miejsce z czasem 01:09:35, w kategorii HM2 Łukasz Janocha i syn Michał na mecie zajęli odpowiednio 66 i 16 miejsce z czasami 01:45:37 i 01:45:36.