Biegi uliczne - 14 czerwiec 2012r.
2012-06-14 21:57:26
VIII Półmaraton Jurajski – Rudawa 10 czerwca 2012.

Rekordowa liczba 1585 zawodników ukończyła tegoroczną edycję półmaratonu rozgrywanego w Rudawie koło Krakowa. Trasa licząca 21 km jest jedną z najtrudniejszych w naszym kraju, liczne podbiegi w połączeniu z karkołomnymi zbiegami dają się we znaki zawodnikom. Dodatkową trudnością była w tym roku pogoda, wysoka temperatura w połączeniu w sporą wilgotnością mocno nadwyrężyła siły maratończyków. W tej grupie byli również biegacze z MUKS „Podkarpacie” Jedlicze, którzy dzielnie walczyli i w komplecie ukończyli zmagania. Duże brawa należą się Wiktorowi Mosoniowi, który w debiucie na dystansie półmaratonu poradził sobie znakomicie i z uśmiechem na twarzy minął linię mety. Pozostała trójka naszych biegaczy liczyła na zdecydowanie lepsze rezultaty, jednak samo ukończenie biegu w tak trudnych warunkach należy uznać za sukces. W ramach imprezy zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Półmaratonie. W tej klasyfikacji piątą pozycję w kategorii powyżej 35 lat zajął Robert Gleń.