Narciarstwo biegowe - 29 styczeń 2012r.
2012-01-29 21:44:01
Bardzo dobrze spisali się narciarze biegowi z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Podkarpacie" Jedlicze, podczas 3 i 4 edycji "Biegu na igrzyska" i "Pucharu Roztocza" który odbył się w Tomaszowie Lubelskim w dniach 28,29 styczeń 2012r.

Piękna i bardzo mroźna pogoda towarzyszyła zmaganiom narciarzy biegowych którzy startowali w Tomaszowie Lubelskim w zawodach zaliczanych do rankingu Pucharu Polski i "Biegu na igrzyska". Ponad 300 narciarzy stanęło na starcie w różnych kategoriach wiekowych. 15 osobowa grupa narciarzy z Jedlicza brała udział w zawodach i spisali się bardzo dobrze. Udział brali: Dominika Bril, Dawid Bril, Norbert Bil, Wojciech Pelczar, Konrad Bil, Kacper Smyka, Oliwia Bril, Paula Pasterczyk, Dominika Kubacka, Jagoda Biskup, Kamil Haczela, Szymon Wodziński.

Rewelacyjne spisał się Dawid Bril w kategorii junior B który zwyciężył w sprintach osiągając najlepszy czas eliminacji we wszystkich kategoriach oraz zwyciężając w drugim dniu stylem klasycznym na dystansie 5 km.
Dawid udzielając wywiadu po sprintach powiedział: Jestem bardzo zadowolony. Nie sądziłem, że wytrzymam do końca, ponieważ bardzo ostro pobiegłem w kwalifikacjach, a mogłem trochę oszczędzić sił. Na szczęście utrzymałem poziom do końca i cieszę się z tego powodu.

Również bardzo dobrze spisała się Dominika Bril zwyciężając w sprintach w kategorii juniorka A oraz zajmując trzecie miejsce na dystansie 5 km. stylem klasycznym.

Należy również zwrócić uwagę na bardzo dobry występ Norberta Bila w kat. junior B który w sprintach zajął bardzo dobre 6 miejsce a na dystansie 5 km. stylem klasycznym był 12.

Kolejny z naszych narciarzy Wojciech Pelczar zdobył swoje pierwsze punkty do rankingu Pucharu Polski w kategorii junior B. Wojtek dopiero drugi sezon startuje w zawodach ogólnopolskich. Oby tak dalej.

Bardzo dobrze spisali się pozostali zawodnicy w młodszych kategoriach: Jagoda Biskup awansowała do finału sprintów w kategorii juniorka E i zajęła bardzo dobre 4 miejsce a w biegu na dystansie 2 km. stylem klasycznym uplasowała się na 7 miejscu . Kamil Haczela kategorii E w sprintach zajął 8 miejsce a w biegu na dystansie 2 km. stylem klasycznym zajął 8 miejsce.