Nartorolki - 12 wrzesień 2011r.
2011-09-17 21:51:28
W niedzielę 11.09.2011r. z Krynicy Zdrój wystartowały I Mistrzostwa Polski w biegach dystansowych na nartorolkach. Zawody rozgrywane były w ramach Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego.

Piękna pogoda w Krynicy Zdroju dopisała zawodnikom rywalizującym na różnych dystansach od 4 do 35km. Na starcie nie mogło brakować zawodników z Jedlicza, którzy startowali w kilku kategoriach wiekowych. Jedlicze reprezentowali: Robert Gleń, Dawid Bril, Norbert Bil, Wojciech Pelczar, Konrad Bil, Kacper Smyka, Paula Pasterczy, Oliwi Bril, Dominika Kubacka, Jagoda Biskup, Kamil Haczela. Obowiązywał styl dowolny i start wspólny. Organizatorzy postarali się o urozmaicenie trasy, która wielu zawodnikom sprawiła nie małe kłopoty. Najbliżej medalu byli Konrad Bil w kategorii junior D któremu zabrakło zaledwie 0,9 sekundy do 2 miejsca a był 4, natomiast Dawid Bril prowadząc stawkę biegu został nieumyślnie wprowadzony w błąd o miejscu mety, będąc przekonany że do mety zostało 2 kilometry, kontrolował bieg gdy nagle wyskoczyło kilku zawodników przed niego. Okazało się że meta była o 1,5 kilometra wcześniej, Dawid zajął 6 miejsce przegrywając 5 sekund do pierwszego. W zawodach ogólnopolskich zadebiutował senior amator Robert Gleń, który startował w biegu głównym na dystansie 37 kilometrów i zajął dobre 17 miejsce w stawce 24 zawodników z Polski.