Narciarze z Jedlicza Mistrzami Województwa - 21 luty 2006r.
2006-03-17 20:37:03
Narciarze z Jedlicza Mistrzami Województwa

Chłopcy z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Podkarpacie" wywalczyli Mistrzostwo Województwa Podkarpackiego na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w narciarstwie biegowym.
Zawody obyły się 21 lutego br. w Ustianowej. Zgłoszono do nich uczniów z 20 szkół. Zawodnicy z Jedlicza pokonali faworytów zawodników z Ustrzyk Dolnych.
Obowiązującym stylem był styl klasyczny. W kategorii chłopców klas szóstych i młodszych wystartowało prawie 90 uczestników. W punktacji zespołowej liczyła się suma czasów czterech zawodników. Narciarze biegali na dystansie 2 kilometrów. W klasyfikacji indywidualnej II miejsce zajął - Patryk Czechowicz, III miejsce zajął Jakub Krawczyk, IV miejsce zajął - Norbert Bil, VII miejsce zajął - Dawid Bril, XIX miejsce zajął Jakub Kubacki. Zawodnicy z Jedlicza uczą się w 5 klasie, jeden jest uczniem klasy czwartej. W zawodach rywalizowali z uczniami klas 6. Rewelacyjnie spisały się dziewczęta, które zajęły zespołowo trzecie miejsce w województwie. Wystartowały w składzie: Magdalena Kudroń, Izabela Bil, Olga Longawa, Elżbieta Hap oraz Kamila Maciejowska.
W kategorii dziewcząt startowało 8 szkół, łącznie 60 zawodniczek.