Sezon narciarski trwa - 19 luty 2006r.
2006-03-17 20:31:21
Sezon narciarski trwa...
Blisko 30 narciarzy z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Podkarpacie" Jedlicze brała udział w I Mistrzostwach w Biegach Narciarskich, które odbyły się 19 lutego br. przy pływalni MOSIR w Jaśle.
Zawody rozgrywane były techniką dowolną w 9 kategoriach. W zawodach wzięło udział 90 uczestników m.in. z Iwonicza, Jasła, Krosna. Wśród tych, którzy reprezentowali Jedlicze znalazło się kilku rodziców oraz dwóch dziadków.
W kategorii dziewcząt z I - II klasy szkoły podstawowej trzy medalowe miejsca zajęły jedliczanki. Na najwyższym podium stanęła - Dominika Kubacka, tuż za nią uplasowała się Oliwia Bril, a III miejsce zajęła Paula Pasterczyk.
W kategorii chłopców z klas I-II szkoły podstawowej najlepszy był Konrad Bil, II miejsce wywalczył Michał Stasz. W kategorii dziewcząt z klas III - IV szkoły podstawowej I miejsce zajęła Izabela Bil, II miejsce - Magdalena Kudroń. W kategorii chłopców z klas III - IV szkoły podstawowej najlepszy był Jakub Kubacki. W kategorii klas V -VI szkoły podstawowej I miejsce wywalczył Dawid Bril, II miejsce - Jakub Krawczyk, IV miejsce - Patryk Czechowicz. W kategorii gimnazjalistów z klas I na IV miejscu uplasował się Damian Pasterczyk na V miejscu Bartłomiej Wodziński.W kategorii gimnazjalistów z klas II - III na VI miejsce wywalczył Mateusz Krawczyk, VIII miejsce - Hubert Jucha. Wśród dziewcząt z I klasy gimnazjum najlepsza była Dominika Bril.
W kategorii wiekowej 20 - 39 lat IV miejsce zajął Robert Gleń, V miejsce - Piotr Bil, VI miejsce - Dariusz Pasterczyk - kat. - 20 - 39 lat, VI miejsce - Mariusz Dunaj, VIII miejsce - Piotr Stasz, XI miejsce - Andrzej Kubacki. W kategorii wiekowej 40 -59 lat II miejsce zajął Marian Jajeśnica. Natomiast w kategorii wiekowej powyżej 60 lat I miejsce zajął Zdzisław Wiśniowski.
Podczas zawodów odbyła się sztafeta 3 X 750 metrów stylem dowolnym. II miejsce wśród kobiet zajęły dziewczęta w składzie: Izabela Bil, Dominika Bril, Magdalena Kudroń, natomiast IV miejsce zajęły najmłodsze dziewczynki tych zawodów Dominika Kubacka, Oliwia Bril oraz Paula Pasterczyk. Wśród kobiet startowały 4 sztafety. Wśród mężczyzn startowało 11 sztafet. IV miejsce zajęli: Robert Gleń, Dariusz Pasterczyk, Piotr Bil, V miejsce - Piotr Stasz, Marian Jajeśnica, Mariusz Dunaj, IX miejsce - Norbert Bil, Jakub Krawczyk, Dawid Bril, XI miejsce - Jakub Kubacki, Patryk Pasterczyk, Konrad Bil.