Narciarstwo biegowe - 17 luty 2009r.
2009-02-19 21:43:20
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich odbyły się 17 lutego 2009r w Ustjanowej Górnej. Oprócz rywalizacji indywidualnej odbyło się współzawodnictwo szkół. O miejscu szkoły decydowała suma 4 najlepszych czasów zawodników lub zawodniczek. Szczegółowe wyniki w załączonych komunikatach. Łącznie 17 i 18.02 uczestniczyło ponad 310 zawodników i zawodniczek z rekordową ilością szkół z całego naszego województwa, tj, ok. 40. Zawody dla zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjów odbyły se w stylu klasycznym. Zawodnicy z podstawówek biegali na dystansie 2 km, a ze szkół gimnazjalnych na dystansie 3 km.

17.02. w klasyfikacji zespołowej dziewcząt i chłopców najlepszymi okazały się zespoły z Narciarskiej Szkoły Sportowej w Ustrzykach Dolnych. Wśród chłopców na II miejscu zawody ukończyły zespoły z SP Klimkówka a na III SP Lubatowa. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem okazał się Daniel Chmielowski z NSS Ustrzyki D. przed Konradem Bilem z ZSP Jedlicze i Rafałem Szymbarą również z NSS. W klasyfikacji dziewcząt zespołowo I miejsce NSS Ustrzyki D., II SP Klimówka a III SP Jaśliska. Indywidualnie pierwsze III miejsca zajęły zawodniczki NSS Ustrzyki D.: I Marcelina Zwarycz, II - Katarzyna Cetnar, a III Natalia Kwaśnik. Zawodnicy z Zespołu Szkół Publicznych w Jedliczu zajęli zespołowo 4 miejsce wśród 16 szkół w województwie. Wyniki zawodników z Jedlicza były następujące: