Sukces Grzegorza Brila - 01 marzec 2005r.
2006-03-17 08:59:18
Złoty i srebrny medal na XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wywalczył zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Podkarpacie" z Jedlicza - Grzegorz Bril.
Grzegorz Bril wywalczył złoty medal na dystansie 10 km stylem dowolnym. Drugie miejsce zajął Kamil Fundanicz. Natomiast w biegu podwójnym na dystansie 20 km (10 km stylem klasycznym i 10 stylem dowolnym) zdobył srebrny medal przegrywając na finiszu o długość nart z Kamilem Fundaniczem. W sprincie na 1200 m Grzegorz zajął miejsce 10.
Dobrze spisał się również drugi zawodnik MUKS "Podkarpacie" Mariusz Dunaj. Zajął on 17 miejsce w sprincie na 1200 m. Do ćwierćfinału zabrakło mu 0,3 sek.
W biegu podwójnym na dystansie 20 km Mariusz zajął 22 miejsce. W klasyfikacji ogólnej na dystansie 10 km stylem dowolnym uplasował się na 26 miejscu.
Sztafeta MUKS "Podkarpacie" w składzie: Grzegorz Bril, Mariusz Dunaj i Maciej Szajna zajęła miejsce 7.
Grzegorz Bril obecnie jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Trenuje tam pod okiem trenera Włodzimierza Walusia, natomiast trenerem klubowym MUKS "Podkarpacie", który Grzegorz reprezentuje jest Piotr Bril