Podsumowanie 11 październik 2007r.
2007-10-11 19:06:20
W dniu 11 październik br. w Zespole Szkół Rolniczych w Iwoniczu odbyło się "Podsumowanie Roku Sportowego 2006/2007". Zespół Szkół Publicznych w Jedliczu okazał się najlepszy wśród Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Reprezentowane było w dniu dzisiejszym przez Wice-Dyrektor mgr Edytę Styś, mgr Roberta Glenia,
mgr Piotra Brila oraz następujących uczniów: Jakub Krawczyk - srebrny medalista województwa podkarpackiego w narciarstwie biegowym, Dawid Bril - brązowy medalista województwa podkarpackiego w narciarstwie biegowym, Dominika Bril - brązowa medalistka województwa podkarpackiego w narciarstwie biegowym, Norbert Bil - czwarty zawodnik województwa podkarpackiego w narciarstwie biegowym oraz Patryk Czechowicz - ósmy zawodnik województwa podkarpackiego w narciarstwie biegowym. Do punktacji zaliczanej w podsumowaniu roku sportowego brane były wszystkie wyniki sportowe uzyskane przez szkoły czyli, wszyskie zawody organizowane przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy a zatwierdzone przez Kuratorium. Osobno punktowane były szkoły podstawowe osobno gimnazja i osobno szkoły średnie. Wśród Szkół Podsawowych najlepszą szkołą została Szkoła Podstawowa w Jedliczu. Do zdobycia pierwszego miejsca w powiecie przyczynili się następujący nauczyciele wychowania fizycznego: mgr Elżbieta Pitrus, mgr Andrzej Such oraz mgr Piotr Bril. Wśród gimnazjów najlepszą szkołą w powiecie zostało Gimnzjum w Jedliczu. Do zdobycia pierwszego miejsca w powiecie przyczynili się następujący nauczyciele: mgr Beata Wosiewicz, mgr Robert Gleń oraz mgr Piotr Bril. Nagrody zostały wręczone przez Starostę Powiatu Krośnieńskiego Pana Jana Juszczaka. Podczas ceremonii wręczania nagród występowały dziewczęta z zespołów CHOICE - działający przy GOSiR Jedlicze oraz SZASSE - działający przy GOK Jedlicze.

Sport szkolny w powiecie krośnieńskim to przede wszystkim udział dzieci i młodzieży w zawodach odbywających się zgodnie z kalendarzem Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Rok szkolny 2006/2007 był bardzo udany dla uczniów szkół powiatu krośnieńskiego, odnieśli oni wiele sukcesów czego dowodem są liczne medale oraz wysoko punktowane miejsca.
Uczniowie startują w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady oraz Licealiady. Aby zawodnik lub drużyna osiągnęła sukces na szczeblu wojewódzkim musi przebrnąć przez eliminacje gminne, powiatowe oraz rejonowe. W naszym powiecie mamy bardzo dużo zawodników, zawodniczek startujących indywidualnie, a także drużyn, które taki sukces w ubiegłym roku odniosły.
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w 16 zawodach powiatowych uczestniczyło około 1100 dzieci. Mistrzowie reprezentowali powiat w dalszym etapie rywalizacji, na arenie województwa.
Największy sukces odnieśli tenisiści stołowi ze szkoły podstawowej w Iskrzyni zdobywając złoty medal. Opiekunem był Dariusz Płaza.
Swoje ogromne sukcesy kontynuują narciarze biegowi, którzy co roku przywożą medale z tras biegowych znajdujących się w Ustianowej Górnej.
Drużynowo szkoły naszego powiatu wywalczyły 3 medale. Narciarze z Jedlicza zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zdobyli srebrne medale (trenerem był Piotr Bril). Natomiast brązowy medal w kategorii chłopców wywalczyła SP w Klimkówce (trenerem był Jacek Penar).
Indywidualnie Jakub Krawczyk z Jedlicza zdobył srebrny medal, a Dawid Bril brązowy. Świadczy to o sile narciarstwa biegowego w powiecie krośnieńskim.
Doskonale spisali się również młodzi adepci koszykówki ze szkoły podstawowej w Rymanowie, którzy prowadzeni przez Kamila Szepieńca zdobyli brązowy medal.
Łącznie zawodnicy szkół podstawowych zdobyli 5 medali drużynowo i 2 indywidualnie. Ogółem w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej sklasyfikowano 38 szkół powiatu krośnieńskiego, które zdobyły 1993 punkty.
4 miejsce - SP Korczyna 181 p
3 miejsce - SP Iskrzynia 242 p (24 miejsce w województwie)
2 miejsce - SP Rymanów 303 p (16 miejsce w województwie)
1 miejsce - SP Jedlicze 310 p (13 miejsce w województwie).
W Gimnazjadzie odbyło się 14 zawodów, w których uczestniczyło około 960 zawodników i zawodniczek. Gimnazjaliści rozpoczęli swoje starty bardzo udanie. Trenowany przez Sławomira Szewczyka uczeń szkoły podstawowej w Rogach Filip Muszyński zdobył 2 medale pierwszy, srebrny na Indywidualnych Mistrzostwach SZS w LA na dystansie 1000 m, a drugi, złoty na Indywidualnych biegach przełajowych na dystansie 1500m. Na tych samych zawodach srebrny medal w biegu na dystansie 1000m zdobył uczeń Gimnazjum w Klimkówce Jakub Rygiel.
Najwięcej medali, bo aż 4 w klasyfikacji drużynowej zdobyli narciarze biegowi. W kategorii dziewcząt srebrny medal wywalczyły zawodniczki z Jedlicza, a najlepsza zawodniczka tej drużyny Dominika Bril zdobyła brązowy medal. Trenerem drużyny był Piotr Bril. Brązowy medal w tych zawodach wywalczyły zawodniczki z Klimkówki trenowane przez Małgorzatę Jakubowicz.
W kategorii cchłopców srebrny medal wywalczyli uczniowie Gimnazjum w Klimkówce (trenerem był Jacek Penar), a brązowy medal uczniowie Gimnazjum w Jaśliskach gdzie trenerem był Ryszard Chowaniec.
Łącznie zawodnicy szkół gimnazjalnych zdobyli 4 medale drużynowo i 4 indywidualnie. Ogółem sklasyfikowano 26 szkół gimnazjalnych powiatu krośnieńskiego, które zdobyły 2023 punkty.
W klasyfikacji 25 powiatów województwa podkarpackiego uwzględniającej Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Gimnazjadę Powiat Krośnieński zajął wysokie 4 miejsce.