Biegi narciarskie - 31.01.2016
2016-01-31 21:53:19
BRĄZOWY MEDAL w sztafecie zdobyli narciarze z MUKS Podkarpacie Jedlicze podczas Mistrzostw Polski w biegach narciarskich, 31.01.2016 Tomaszów Lubelski.

Trasy biegowe Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim gościły najlepszych narciarzy biegowych w Polsce w kategoriach szkolnych w ramach Mistrzostw Polski Młodzików i Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach narciarskich. Zawody odbyły się w dniach 28,31.01.2016. Organizatorzy włożyli wiele pracy ażeby przygotować trasy biegowe w Tomaszowie Lubelskim. Na starcie w trzydniowych zmaganiach stanęło 246 młodych narciarzy. Jedlicze reprezentowali: Weronika Bil, Kamil Haczela, Dominik Och, Szymon Rygiel, Tymoteusz Och, Kamil Mróz, Jakub Biskup, Michał Janocha, Karol Maciejowski oraz trener Piotr Bril.

Zawodnicy MUKSu spisali się bardzo dobrze zdobywając brązowy medal w składzie: Tymoteusz Och, Szymon Rygiel, Karol Maciejowski, Michał Janocha w kategorii junior D szkoły podstawowe 4 x 1,5 km MIX – rocznik 2003 i młodsi. Nasi narciarze o srebrny medal przegrali zaledwie 1 sekundę a do złota brakło 30 sekund. O dużym pechu mogą mówić nasi zawodnicy, trudne warunki na trasie i dwa upadki na zjeździe utrudniły im walkę o lepszą lokatę. Ale i tak zdobycie brązowego medalu dla Jedlicza jest dużym osiągnięciem, zwłaszcza że w tym sezonie zimowym przygotowania są bardzo trudne ze względu na duże braki śniegu.