Narciarstwo biegowe - 26 luty 2015r.
2015-02-26 21:31:36
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich, 24,26.02.2015r., Szelment k/Suwałk.

DAWID BRIL - srebrnym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach narciarskich.

Trójka narciarzy biegowych z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Podkarpacie" Jedlicze brała udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich: Dominika Bril, Dawid Bril, Norbert Bil. Po raz pierwszy w historii klubu aż trzech naszych narciarzy brała udział w Mistrzostwach Polski. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski dotyczą roczników 1992,93,94. Pierwszego dnia o godzinie 11.00, odbywały się sprinty techniką klasyczną gdzie Dawid Bril zdobył srebrny medal, Dominika Bril zajęła 6 miejsce a Norbert Bil uplasował się na 12 miejscu. Tego samego dnia o godzinie 12.00 odbyły się biegi interwałowe techniką klasyczną na dystansie 5 km. mężczyźni i 3 km. kobiety i tam Dawid Bril zajął 4 miejsce przegrywając o 3 miejsce zaledwie 3 sekundy, Dominika Bril uplasowała się znów na dobrym 6 miejscu a Norbert Bil był 11. Następnego dnia odbyły się biegi stylem dowolnym na dystansie 10 km mężczyźni i 5 km kobiety. Skurcze nóg wyeliminowały Dawida z walki o czołowe miejsca, natomiast Dominika Bril zajęła 6 miejsce a Norbert Bil uplasował się na 14 miejscu. Ogólnie nasi zawodnicy zaprezentowali na miarę swoich możliwości i udało się zdobyć pierwszy historyczny medal dla Jedlicza w kategorii młodzieżowiec. Drużynowo klub uplasował się na 4 miejscu.